Region

Kąpielisko w Rybniku-Kamieniu już gotowe! Powstała plaża i miejsce rekreacji [WIDEO]

Niecałe 3,5 miliona złotych i dwa miesiące wystarczyły, by w miejscu starego betonowego zbiornika, powstało nowe Kąpielisko w Rybniku – Kamieniu – z piaszczystą plażą, wodną roślinnością i rybami. Z obiektu będzie można korzystać już od jutra.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ podpowiada, co zrobić żeby się nie roztopić w upał 😉

W starej niecce basenu stworzyliśmy staw basenowy, więc będzie można korzystać z wydzielonej części, która będzie stanowiła kąpielisko i będzie można skorzystać właśnie z wody. Będzie można korzystać z infrastruktury, która jest wokół, czyli ze ścieżek pieszo – rowerowych. Będzie można przyjechać rowerze, będzie można pojeździć na rolkach, na wrotkach, będzie można skorzystać z deskorolki – mówi Rafał Tymusz, dyrektor MOSiR w Rybniku.

Oprócz tego, na najmłodszych czekać będzie także przeniesiony ze starego miejsca plac zabaw. Coś dla siebie znajdą tutaj również miłośnicy jazdy na rowerze, którzy będą mogli skorzystać z „pumptrucków” i rowerowego toru przeszkód.

Przywieźliśmy tutaj 130 wanien piasku, czyli tych największych samochodów. Każda taka wanna waży około 25 ton, więc mogą sobie państwo wyobrazić, jaka to jest ogromna ilość. Więc stworzyliśmy tę sztuczną plażę. Będą mogli tutaj sobie na niej leżeć, kąpać się. Mamy już wytyczone – jak państwo widzą – bojkami kąpielisko. Ratownicy są przygotowani. Jutro przychodzą do pracy. Także jutro od godziny 9:00 ratownicy będą tutaj na stanowiskach. Będzie można korzystać, tutaj pływać. Pogoda się zapowiada podobno cudowna na jutro – mówi Joanna Fojcik, kierownik Działu Inwestycji i Zamówień Publicznych MOSiR w Rybniku.

I wszystko wskazuje na to że kąpielisko pierwszy swój test przejdzie bardzo szybko bo w czasie długiego weekendu może okazać się prawdziwym ratunkiem przed zapowiadanymi upałami.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close