reklama
Silesia Flesz najnowsze informacjeTVS VIDEOZdrowie

Kardiolodzy zjadą do Katowic

Najpierw spotkają się eksperci, którzy wymienią się doświadczeniami i będą dyskutować o najnowszych osiągnięciach w tej dziedzinie. Potem, wyjdą do ludzi, żeby zachęcać ich do badań i dbania o serce. W czwartek w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpocznie się Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Jego motywem przewodnim będzie profilaktyka.

To jedno z najważniejszych i największych wydarzeń w tej dziedzinie medycyny w Polsce. Około 470 wykładowców i 4 tysiące uczestników, głównie kardiologów, ale nie tylko, bo na kongresie będą też obecni lekarze medycyny rodzinnej, interniści oraz inni specjaliści zainteresowani problemami diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia.

reklama

– Mamy tutaj do dyspozycji po prostu pod ręką wszystkich ekspertów i jest to niebywała okazja do tego, żeby lekarze, uczestnicy i słuchacze wykładów mogli zadać pytania dotyczące ich bezpośredniej praktyki klinicznej i ich chorób. – mówił dr hab. n. med. Jacek Kowalczyk, przewodniczący komitetu organizacyjnego

Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się o nowych technikach czy lekach, które wchodzą do refundacji lub pojawiły się na rynku. Kongres jest także okazją do rozmów o nowoczesnych terapiach, doświadczeniach poszczególnych ośrodków kardiologicznych.

reklama

„Kardiologia dla życia” to motto tegorocznego kongresu

Mottem tegorocznego kongresu jest Kardiologia dla życia, a hasłem od prewencji do interwencji, które ma wskazywać na potrzebę zmian w metodach zapobiegania chorobom serca.

– Chcielibyśmy tak zmieniać ochronę, opiekę medyczną w zakresie kardiologii w Polsce, abyśmy reagowali na odpowiednim etapie i abyśmy stosowali jak najbardziej skuteczne metody leczenia chorób układu krążenia po to, żeby nie tylko ratować życie, przedłużać życie, ale przede wszystkim zapewniać lepszy komfort tego życia. – mówi prof. dr hab. n. med. Jacek Legutko, przewodniczący komitetu naukowego kongresu PTK.

Wykłady i sesje tematyczne to nie tylko teoria, ale też możliwość praktycznej analizy konkretnych przypadków.

– Opiera się dyskusja na konkretnych przypadkach klinicznych, na konkretnych technikach diagnostycznych, gdzie można interaktywnie będąc na sali pytać wykładowców i również interpretować różne obrazy, pewne sytuacje kliniczne. – mówi prof. dr hab. n. med. Robert Gil, prezes ptk.

Tuż po zakończeniu kongresu, w niedzielę 22 września na rynku w Katowicach odbędą się obchody Światowego Dnia Serca. Podczas pikniku będzie można wykonać m.in. pomiar ciśnienia tętniczego, echo serca czy badania na stężenie cholesterolu i glukozy we krwi. Odbędą się konsultacje kardiologiczne i warsztaty pierwszej pomocy. Udział w wydarzeni jest bezpłatny.

Autor: A. Kral, J. Szlęk

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button