RegionWiadomość dnia

Do Katowic przyjechali przewodnicy turystyczni. Świętowali swój dzień [ZDJĘCIA]

Zazwyczaj to oni oprowadzają po największych atrakcjach województwa śląskiego, o których wiedzą wszystko. Tym razem sami stanęli przed kamerami i obiektywami aparatów. Przewodnicy turystyczni przyjechali do Katowic, świętując swój dzień.

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach zorganizowano spotkanie przewodników turystycznych – zasłużonych dla promocji turystycznej województwa śląskiego, a także wszystkich zajmujących się na co dzień obsługą turystów, a tym samym kreowaniem wizerunku naszego regionu.

Do Katowic przyjechali przewodnicy turystyczni. Świętowali swój dzień (slaskie.pl)

-W województwie śląskim funkcjonuje 25 kół przewodników i 3 koła studenckie. W sumie zrzeszają około 1800 przewodników, z czego jednak tylko połowa jest jeszcze czynna zawodowo – rozpoczął uroczystość Ryszard Ziernicki, przewodniczący Wojewódzkiej Konferencji Przewodników Turystycznych PTTK Województwa Śląskiego. Nowe władze śląskich przewodników ukonstytuowały się podczas Wojewódzkiej Konferencji Przewodników Turystycznych PTTK w Pszczynie 15 lutego.

-Żyjemy w pięknym, bardzo różnorodnym województwie, z bardzo duża liczbą zabytków kultury i techniki. W zeszłym roku w sumie odwiedziło nas prawie 5 mln turystów. I to właśnie jest wasze zadanie, by im pokazywać potencjał naszego regionu. Żeby nie zachęcać ich jedynie do odwiedzin, ale też do powrotów. Nie ma dla nikogo tajemnicy w tym, że zainteresowanie turystyczne przekłada się na wzrost gospodarczy. W tym wyjątkowym dniu życzę wam dalszych sukcesów w tej mierze i nieprzemijającego zdrowia – dodał wicemarszałek Stanisław Dąbrowa.

Do Katowic przyjechali przewodnicy turystyczni. Świętowali swój dzień (slaskie.pl)

Dwadzieścia cztery osoby uhonorowano okolicznościowym dyplomem za wkład pracy w wypracowaniu wysokiej pozycji śląskich przewodników w Roku Przewodników Turystycznych w PTTK, promocję regionu, działania na rzecz ochrony jego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, pracę społeczną w zakresie turystyki i krajoznawstwa wśród mieszkańców województwa śląskiego w 2017 r.

Podczas uroczystości wręczono również Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego. W imieniu zarządu Województwa Śląskiego nagrody wręczyła radna Sejmiku Halina Bieda.

Do Katowic przyjechali przewodnicy turystyczni. Świętowali swój dzień (slaskie.pl)

W tym roku otrzymali je: Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych – Oddział PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie (złota odznaka); Koło Przewodników Bielsko-Biała: Jerzy Jurczak (srebrna odznaka), Małgorzata Kancler (srebrna odznaka), Łukasz Kwaśniewski (srebrna odznaka), Mirosław Ostrowski (srebrna odznaka), Katarzyna Sylwestrzak (srebrna odznaka) i Tadeusz Śliwiński (złota odznaka); Koło Przewodników Bytom: Eugeniusz Gnacik (złota odznaka), Teresa Tworek (złota odznaka) oraz Jacek Urban (srebrna odznaka). Z kolei z Koła Przewodników Chorzów złota odznaka trafiła w ręce Adama Lapskiego.

Podczas dyskusji omawiano m.in. nowe trasy do zwiedzania w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu.
(slaskie.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close