Region

Katowice: Alarm bombowy na Tysiącleciu [WIDEO]

Alarm bombowy na katowickim osiedlu Tysiąclecia. Niektórzy mieszkańcy bloku przy ul. Piastów 12 spędzili około 4 godziny w podstawionym autobusie. Wszystko zaczęło się około szóstej rano, gdy śledczy weszli do jednego z mieszkań.

 

– Ujawnili substancje chemiczne, które – jak podkreślam – prawdopodobnie mogłyby być użyte do produkcji materiałów wybuchowych. Ale ta informacje będzie jeszcze potwierdzana. W wyniku tych czynności zatrzymano lokatora tego mieszkania, a ze względów bezpieczeństwa podjęto decyzję o ewakuacji ludzi z budynku – mówi st. sierż. Paweł Bajerski, KMP Katowice.

Policja nie podaje więcej szczegółów. Wiadomo tylko, że zatrzymany mieszkał na II piętrze bloku, a przeszukanie jego mieszkania zlecił Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Około godziny 14.00 mieszkańcy wrócili do swoich domów.(Łukasz Kądziołka)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close