Region

Katowice: Alarm bombowy na Tysiącleciu [WIDEO]

Alarm bombowy na katowickim osiedlu Tysiąclecia. Niektórzy mieszkańcy bloku przy ul. Piastów 12 spędzili około 4 godziny w podstawionym autobusie. Wszystko zaczęło się około szóstej rano, gdy śledczy weszli do jednego z mieszkań.

 

– Ujawnili substancje chemiczne, które – jak podkreślam – prawdopodobnie mogłyby być użyte do produkcji materiałów wybuchowych. Ale ta informacje będzie jeszcze potwierdzana. W wyniku tych czynności zatrzymano lokatora tego mieszkania, a ze względów bezpieczeństwa podjęto decyzję o ewakuacji ludzi z budynku – mówi st. sierż. Paweł Bajerski, KMP Katowice.

Policja nie podaje więcej szczegółów. Wiadomo tylko, że zatrzymany mieszkał na II piętrze bloku, a przeszukanie jego mieszkania zlecił Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Około godziny 14.00 mieszkańcy wrócili do swoich domów.(Łukasz Kądziołka)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close