RegionWiadomość dnia

Katowice: Będzie strajk w muzeum? Pracownicy mówią, że zarabiają grosze [WIDEO]

Pracownicy Muzeum Historii Katowic grożą strajkiem. Domagają się 800 zł podwyżki zł brutto, ekwiwalentu za odzież, włączenia premii do podstawy wynagrodzenia i wymiany komputerów. Pracownicy Muzeum Historii Katowic zarabiają niewiele ponad płacę minimalną w Polsce.

 

-Za wyjątkiem poklepywania po plecach, gratulacji, uścisków dłoni i pochwał niestety nie ma za tym żadnych następstw finansowych. Muzealnik samym prestiżem nie zapłaci rachunków. Rozumiemy, że te wyróżnienia spływające na muzeum to są wyróżnienia dla pracujących tutaj pracowników – mówi Michał Dzióbek, pracownik Muzeum Historii Katowic.

Pracownicy już otrzymali odpowiedź od dyrektora muzeum. Jacek Siebel przekonuje, że nie podejmie decyzji o podwyżkach, bo może to zrobić jedynie miasto. Pracownicy chcą negocjacji. Jeśli dyrektor nie siądzie do stołu ze związkiem zawodowym, to będą informowali mieszkańców o swojej sytuacji w trakcie Nocy Muzeów, 19 maja.

–Te kwestie zostały pozytywnie zaopiniowane i jutro zostaną o tym poinformowane związki zawodowe. Kwestia podwyżek jest uregulowana porozumieniem ze związkami zawodowymi. Na mocy którego podwyżki dla pracowników urzędu miasta, jak i wszystkich jednostek, są przyznawane co dwa lata. Poprzednie były w 2017 roku, także kolejne czekają nas w 2019 – tłumaczy Ewa Lipka, UM Katowice.

Katowice: Będzie strajk w muzeum? Pracownicy mówią, że zarabiają grosze
Katowice: Będzie strajk w muzeum? Pracownicy mówią, że zarabiają grosze
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close