RegionWiadomość dnia

Katowice: Centrum Przesiadkowe w Ligocie już działa. Jak wygląda? [ZDJĘCIA]

Od poniedziałku w Ligocie działa pierwsze w Katowicach centrum przesiadkowe. To właśnie z myślą o nim został wprowadzony tzw. bilet katowicki, który upoważnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami Kolei Śląskich oraz autobusami i tramwajami KZK GOP. Kosztuje 119 zł.

 

Akcja #niePiSzęsię i choinki za gazety, czyli najnowsze wydanie TOP 5 NEWSÓW SILESIA FLESZ

– Ja jeszcze nie mam takiego biletu. Mam ogólny miesięczny na autobus, tramwaj. Ale chciałabym, żeby były na autobusy, tramwaje i pociągi. To byłoby dobre dla dojeżdżających do pracy – mówi Marta Wąsik, mieszkanka Katowic.

Bilet można już kupić, ale jeszcze nie wszędzie. -Obecnie jesteśmy na etapie wdrażania tego biletu. W pierwszej fazie będzie on sprzedawany w kasach i w terminalach mobilnych u obsługi pociągu. Później do tego dojdą tzw. punkty na mieście, czyli punkty ajencyjne i aplikacja skycash – mówi Magdalena Iwańska, Koleje Śląskie.

Katowice: Centrum Przesiadkowe w Ligocie już działa. Jak wygląda?
Katowice: Centrum Przesiadkowe w Ligocie już działa. Jak wygląda?

To nie jedyne nowości związane z uruchomieniem centrum przesiadkowego. KZK GOP wprowadził dwie nowe linie autobusowe: 912 i 913, które będą kursować z dworca co pół godziny i dowozić do niego pasażerów z Ligoty i Panewnik. Nie obyło się jednak bez problemów, bo na razie kierowcy nie mogą skorzystać z parkingu przy dworcu, który ma być bezpłatny dla posiadaczy biletów Kolei Śląskich. Choć parkometry są, to jeszcze nie działają.

– Zgodnie z założeniami jesteśmy cały czas w trakcie przygotowania w pełni centrum przesiadkowego. Jego funkcjonowanie i uruchomienie oczywiście zostanie ogłoszone odpowiednio wcześniej. Natomiast w tej chwili nie chcieliśmy czekać i zmieniać organizacji ruchu dodatkowych, nowych linii autobusowych. Dlatego centrum jest uruchamiane etapami – mówi Ewa Lipka, Urząd Miasta Katowice.

Katowice: Centrum Przesiadkowe w Ligocie już działa. Jak wygląda?
Katowice: Centrum Przesiadkowe w Ligocie już działa. Jak wygląda?

Nowy parking ma 110 miejsc. Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie otwarty dla mieszkańców.
(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close