AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Katowice: Dni Otwarte NBP 2016! Poznaj NBP na Dniach Otwartych

Hasłem przewodnim tegorocznych Dni Otwartych jest Poznaj NBP. Jest to także nazwa serwisu internetowego http://poznaj.nbp.pl prezentującego podstawowe funkcje banku centralnego. Uczestnicy spotkań w oddziałach NBP będą mieli okazję poznać te funkcje biorąc udział m.in. w grze, dzięki której dowiedzą się, co to jest inflacja i jaki jest cel inflacyjny. Zwiedzający będą mogli również zapoznać się z nową aplikacją NBP Portfel, która podpowiada, jak organizować codzienne wydatki. Z kolei nagrodą za prawidłowe udzielenie odpowiedzi podczas gry Poznaj NBP jest bilet do Escape Roomu, kolejnej atrakcji tegorocznych Dni Otwartych.

 

Escape Room to pokój z zagadkami logicznymi. Zadaniem uczestnika zabawy jest ich rozwiązanie i odnalezienie klucza umożliwiającego opuszczenie pokoju w określonym czasie. Uczestnicy będą mogli wcielić się w asystentów prezesa, mających do spełnienia bardzo ważną misję.

 

Zwiedzający będą mogli także upamiętnić swoją wizytę w oddziale NBP, robiąc sobie zdjęcie w specjalnie przygotowanej na tę okazję fotobudce.

NBP Katowice, ul. Bankowa 1
Sobota, 18 czerwca w godzinach 9:00 – 17:00

 

Na gości czekają liczne atrakcje:

·    Escape room – wydostań się z pokoju pełnego zagadek
·    Poznaj NBP – przyłącz się do gry i poznaj funkcje banku centralnego
·    Naucz się rozpoznawać autentyczność banknotów
·    Zobacz zabezpieczenia banknotu 200 zł na piramidzie holograficznej
·    Sprawdź, ile waży sztaba złota
·    Zobacz pokazy straży bankowej
·    Najmłodszych zapraszamy do fotobudki oraz strefy zabaw i konkursów

Informacje o atrakcjach Dni Otwartych znajdą Państwo na stronie http://www.nbportal.pl/wiedza/wydarzenia/poznaj-nbp-na-dniach-otwartych

(informacja prasowa)

 

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close