Region

Katowice: Juwenalia Śląskie 2018. Barwny korowód studentów już 22 maja. PROGRAM Juwenalia Katowice 2018

Juwenalia Śląskie 2018 zaczynają się już 22 maja i potrwają pięć kolejnych dni. Tradycyjnie coroczne święto studentów rozpocznie się barwnym korowodem, który przejdzie głównymi ulicami miasta.

 

Ważnym elementem zabawy są przebrania. Każdego roku organizatorzy podają motyw przewodni imprezy. Dotychczas studenci mieli okazję uczestniczyć m. in. w wyprawie w kosmos oraz stać się postaciami z ulubionych filmów i seriali. Tym razem odbędą oni podróż w czasie do odległej przyszłości. To jak ona będzie wyglądała uzależnione jest tylko od wyobraźni i kreatywności samych uczestników korowodu.

Zbiórka zaplanowana jest na godzinę 11:45 pod Uniwersytetem Ekonomicznym przy ulicy Bogucickiej skąd wszyscy hucznie udadzą się wzdłuż ulicy 1 Maja aż do skrzyżowania z ulicą Warszawską i Krasińskiego. To właśnie w tym miejscu dołączą studenci Politechniki Śląskiej, a nieco dalej, bo od ulicy Bankowej studenci Uniwersytetu Śląskiego. Tak liczny korowód reprezentowany przez młodzież z różnych uczelni przejdzie wspólnie ulicą Warszawską wprost na rynek, aby następnie skierować się ulicą Korfantego bezpośrednio pod pomnik Powstańców Śląskich, gdzie na godzinę 14:00 zaplanowany jest finał przemarszu. Na miejscu czekać będzie specjalnie przygotowana z tej okazji scena, na której po przemówieniach władz miasta i przedstawicieli uczelni studenci otrzymają klucz do miasta. Moment ten oficjalnie rozpocznie tegoroczne Juwenalia Śląskie.

 

(źr: UM Katowice)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close