KrajRegionWiadomość dnia

Katowice jak Mediolan. KTW Fashion Week 2017 to modowa petarda! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Katowice owładnięte modą. Modą spod rożnych stylów, spod ręki różnych projektantów. W Fabryce Porcelany odbył się KTW Fashion Week 2017.

 

Pokazy, wykłady i spotkania z blogerkami modowymi. To wszystko w postindustrialnej przestrzeni Fabryki Porcelany w Katowicach. Dzisiaj (12.11) ostatni dzień, podczas którego zaprezentowane zostaną m.in. kolekcje ślubne znanych projektantów. -Jestem pełna podziwu, że przyciągnięto tak wiele opiniotwórczych osób tutaj, jak również projektantów, którzy dość rzadko i niechętnie się ruszają ze swoimi kolekcjami z Warszawy. Bardzo fajny jest kontekst, że modę też chce ktoś pokazywać z tego regionu. Żeby ten region, Katowice, Zagłębie nie kojarzyło się tylko z węglem – mówi Anna Męczyńska, stylistka i kostiumograf.

W Fabryce Porcelany odbył się KTW Fashion Week 2017

W trakcie KTW Fashion Week 2017 pojawiają się też nowi i niezależni twórcy ze swoimi autorskimi kolekcjami. Tak jak pani Marta z Sosnowca, której torebki są wykonane za pomocą splotu origami. -Jak to zwykle bywa, takie rzeczy dzieją się trochę przez przypadek. Ja na początku miałam taki pomysł, żeby robić tory unikatowe w krótkich seriach. Natomiast mam duże problemy z szyciem tych toreb, ze zlecaniem. Miałam kiedyś taki moment, że szukałam pomysłu na zrobienie torby bez szycia – opowiada Marta Feliks, twórczyni torebek.

W trakcie KTW Fashion Week 2017 pojawiają się też nowi i niezależni twórcy ze swoimi autorskimi kolekcjami

Pierwsza edycja KTW Fashion Week to ok. 40 pokazów mody w ciągu czterech dni. Impreza przyciągnęła spore zainteresowanie. Wszystko wskazuje na to, że na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń na Śląsku. (Łukasz Kądziołka)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close