RegionWiadomość dnia

Katowice: Miasto sprzedaje Archidiecezji działkę przy ul.Francuskiej. Powstanie tu kaplica [WIDEO]

Katowice sprzedadzą kościołowi działkę wartą ponad 1 mln zł za 1% wartości. Chodzi o teren przy ul. Francuskiej. To 6,5 tysiąca metrów kwadratowych.

 

Wczoraj (25.01) na sesji radni zadecydowali, że Archidiecezja Katowicka kupi teren za nieco ponad 10 tys. zł. Ma tu zostać wybudowana kaplica. -W zapisie aktów notarialnych, przy sprzedaży tej działki z 99-procentową bonifikatą, znajdą się zapisy. Jeśli działka nie zostanie przeznaczona na cele sakralne – zostałaby sprzedana albo ktoś wpadłby na pomysł, żeby tam zbudować jakiś sklep – wtedy kuria musiałaby nam zwracać całą bonifikatę. Z drugiej strony są zapewnienia kurii, że tego nie zrobi. My współpracujemy bardzo dobrze z kurią, więc wierzymy. To nie jest tylko kwestia zapisów w umowie, ale też naszej wiary w to, że kuria będzie realizować to, co zapowiedziała. Jeśli chodzi o kwestię parkingów, również takie zapisy znajdą się w umowie. Te parkingi będą ogólnodostępne, a tym samym udostępniane mieszkańcom – mówi Maciej Stachura, UM Katowice.

Katowice sprzedadzą kościołowi działkę wartą ponad 1 mln zł za 1% wartości. Chodzi o teren przy ul. Francuskiej. To 6,5 tysiąca metrów kwadratowych

Według urzędników, to część większej regulacji pomiędzy miastem a Archidiecezją Katowicką, dotyczącej własności terenów. Na razie w tym miejscu znajduje się dziki parking. Teren miałby zostać uporządkowany wraz z budową obiektu sakralnego. Wtedy miejsc byłoby tu więcej. (Łukasz Kądziołka)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close