Region

Katowice: Powstaje Miejski Inkubator Przedsiębiorczości. Wymyśl dla niego nazwę! [KONKURS]

Przy ul. Teatralnej w Katowicach powstaje Miejski Inkubator Przedsiębiorczości (MIP). Prace budowlane powoli dobiegają końca – dlatego pora pomyśleć nad nazwą dla tego miejsca. Urząd Miasta zaprasza mieszkańców do konkursu na nazwę MIP, która będzie odzwierciedlała ideę i przeznaczenie powstającej instytucji.

 

– Miejski Inkubator Przedsiębiorczości w Katowicach będzie przestrzenią, która stworzy atrakcyjne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości, w szczególności sektora MŚP oraz start-up’ów. Lokalizacja w ścisłym centrum doda jej atrakcyjności. To kolejne nasze działanie budujące współpracę między samorządem, uczelniami, biznesem oraz lokalną społecznością – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic i zachęca do wzięcia udziału w konkursie na nazwę tej przestrzeni. Złoszenia należy przesyłać do 5 października 2018 roku.

Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich, które samodzielnie wymyślą nazwę dla Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Katowicach. Propozycje nazw, maksymalnie trzy, należy wysyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres sekretariat@katowice.eu wpisując w tytuł e-mail „Miejski Inkubator Przedsiębiorczości – konkurs”. Zaproponowane nazwy powinny kojarzyć się z Katowicami, a także być krótkie i łatwe do wypowiedzenia przez obcokrajowców. Wyłonienie zwycięzców przez jury zaplanowane jest najpóźniej do 15 listopada 2018 roku, a nagrodą dla zwycięzcy jest aparat polaroid.

Regulamin konkursu znajduje się na www.katowice.eu

Co to jest Miejski Inkubator Przedsiębiorczości?

Miejski Inkubator Przedsiębiorczości zlokalizowany przy ul. Teatralnej 17a, będzie pełnił funkcję przestrzeni dostępnej w ramach najmu, oferującej pomoc w zakresie optymalizacji procesów doskonalenia pomysłu biznesowego, promocji oraz networking’u. W celu zaspokojenia różnorodnych potrzeb najemców oraz użytkowników, utworzona zostanie kompleksowa infrastruktura składająca się ze:
–  Strefy coworkingowej – otwartego miejsca spotkań oraz miejsca organizacji szkoleń, warsztatów, konferencji i innych wydarzeń ułatwiających tworzenie sieci kontaktów.
–  Strefy pracy indywidualnej – przestrzeni przeznaczonej do najmu biurek do pracy indywidualnej.
–  Strefy business – strefy zlokalizowanej na piętrze, przeznaczonej dla rozwijającej się działalności mikro i małych firm.
–  Strefy Fab-Lab – przestrzeni podzielonej na pracownie, umożliwiające stworzenie realnych rzeczy na podstawie własnych projektów.

ZOBACZ TAKŻE: TVS Silesia Flesz

Przestrzeń z podziałem na strefy umożliwi realizację projektów w wielu obszarach, gdzie nauka i technologia będą kluczem do poszukiwania nowych zagadnień i udoskonaleń.

– Miejski Inkubator Przedsiębiorczości będzie miejscem wyjątkowym w swojej kategorii. Będzie to miejsce, gdzie biznes i start-up’y będą się mogły stale spotykać z administracją samorządową. A jak wiemy w zakresie wspierania biznesu Katowice robią bardzo dużo. Urząd Miasta zrobił kolejny krok by być bliżej przedsiębiorców. Zwłaszcza tych innowacyjnych, start-up’owych, których bardzo potrzebujemy – tak projekt Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości ocenia Tomasz Gardian, założyciel Ogrodów Przedsiębiorczości, posiadający wieloletnie doświadczenie w zakresie współpracy ze społecznością start-up’ową. Rozwój pasji i zainteresowań użytkowników Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości przyczyni się do zakładania własnych firm w Katowicach, co skutkować będzie wzmocnieniem wizerunku Katowic, jako miejsca przyjaznego innowacji i przedsiębiorczości.

Katowice to dynamicznie rozwijające się miasto, które od wielu lat przechodzi przemianę struktury gospodarki, wcześniej opartej na przemyśle ciężkim i górnictwie. Dzięki odpowiednim zasobom ludzkim, zapleczu naukowo-badawczemu oraz korzystnemu położeniu stanowi idealne miejsce do inwestowania i życia.

– Cieszę się, że Katowice wychodzą z inicjatywą wspierającą młodych przedsiębiorców. Nie zapominajmy, że sektor MŚP stanowi 99% naszej gospodarki, a Śląsk wraz z województwem mazowieckim są liderami tego rynku w Polsce – dostrzega Marek Lesz, który reprezentuje Coworking#Krzywa12.

Miasto Katowice podejmuje liczne inicjatywy, mające na celu promowanie przedsiębiorczości oraz wsparcie start-up’ów – jednym z nich jest stworzenie Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Głównym założeniem projektu jest zorganizowanie inspirującej przestrzeni służącej spotkaniom, rozwojowi i pracy wszystkim zainteresowanym innowacyjnością oraz przedsiębiorczością. W Inkubatorze realizowane będą działania takie jak szkolenia, warsztaty, festiwale nauki i innowacji, firmy.

 

(źr: UM Katowice)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close