RegionWiadomość dnia

Katowice: Pucha Polski w…kajak polo! Niecodzienne zawody na Maroko! [WIDEO]

Staw Maroko na katowickim Osiedlu Tysiąclecia zamienił się w pole prawdziwej rywalizacji. W ramach zawodów Pucharu Polski na Śląsk przyjechało ponad dwustu zawodników, by w niecodziennej dyscyplinie jaką jest kajak polo, zawalczyć o tytuł najlepszych.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

To już trzecia edycja tych mistrzostw w Katowicach, a reprezentacją z województwa śląskiego są zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Kanu Katowice.

Dyscyplina kajak polo, a więc gra kajakami w piłkę. Mogłoby się wydawać, ze dyscyplina bardzo młoda, wprowadzona w Polsce na początku lat 90. Jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się dyscypliną kajakową nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Powstaje coraz więcej klubów, coraz więcej młodzieży szkoli się. Wymaga to ogromnej siły fizycznej od zawodników. Dobrego wytrenowania, tężyzny, wytrzymałości, gibkości. A więc cały ten rozwój fizyczny zawodnika, nie może być żaden z elementów zaniedbanyinformuje Artur Fabiański, komentator.

– Mamy tutaj trzy drużyny, reprezentuje nas drużyna seniorska. Mamy drużynę juniorów, która obecnie gra na boisku i mamy również drużynę dzieci. Ale są cztery dywizję, mamy tak jak mówiłem, seniorów to jest bez ograniczeń wiekowych, grają raczej mężczyźni. Mamy juniorów, gdzie jest do osiemnastu lat bądź kobiety, mamy młodzików do lat czternastu i dzieci do las dwunastu, nawet od siedmiu, ośmiu. Tak zaczynają dzieci grać mając sześć, siedem latmówi  Szczepan Witaszek, trener UKS Kanu Katowice.

Te wciąż mało popularne rozgrywki na wodzie będzie można podziwiać jeszcze jutro, gdy po dwóch dniach eliminacji z finału zostaną wyłonieni zwycięzcy.

autor: Fatima Orlińska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Gramy dla Oliwii Hyli. Sprawdź harmonogram koncertu! [20 czerwca]

Bobrowniki śląskim liderem! Żadna inna gmina nie ma tylu zaszczepionych!

Premier Morawiecki w Katowicach o odejściu Kaczyńskiego: Mam nadzieję, ze to jedynie pogłoski [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close