KrajRegionŚwiatWiadomość dnia

Katowice: Składają wypasione komputery na czas, czyli GeForce Garage na ESL Arena [WIDEO]

24 godziny i zadanie: złożyć super komputer od podstaw. Nie tylko pod względem osiągów, ale także wyglądu. Polacy, Czesi i Rumuni rywalizują w GeForce Garage, który odbywa się na scenie ESL Arena w Katowicach.

 

-Od wczoraj od godziny 19.00, non stop na nogach, non stop w pracy. Mimo że teraz tych efektów może tak bardzo nie widać, ale naprawdę zajęło to sporo czasu – mówi Jarosław Arczyński, uczestnik zawodów. -Zawody miłośników, pasjonatów komputerów, którzy modyfikują te komputery, aby stały się one unikalne, prezentowały ich wizje artystyczne – mówi Jacek Brol, organizator imprezy.

24 godziny i zadanie: złożyć super komputer od podstaw. Nie tylko pod względem osiągów, ale także wyglądu

Wszyscy uczestnicy otrzymali identyczne komponenty oraz materiały dodatkowe, jak kątowniki czy maszyny do wycinania czy spawania. Zbudowane komputery mają nawiązywać stylistyką do gry komputerowej. -Tematem prac dzisiejszych modyfikacji jest gra Destiny 2, która pod koniec tego miesiąca będzie miała premierę, dlatego ją wybraliśmy. I w tych klimatach, takich futurystycznych, broni, robotów, pancerzy te obudowy będą modyfikowane – mówi Jan Adryański z firmy Nvidia.

Czesi i Rumuni rywalizują w GeForce Garage, który odbywa się na scenie ESL Arena w Katowicach

Zmagania pasjonatów komputerów można oglądać w internecie. (Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close