RegionWiadomość dnia

Katowice: Solidarni dla Klimatu. Samorządowcy z całej Polski zobowiązują się chronić klimat

Solidarni dla Klimatu – samorządowcy kilkunastu polskich miast podpisali dziś w Katowicach deklarację, w której zobowiązuje się do konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Arni pokazał w Katowicach kaloryfer, a urzędnicy rachunki za śmieci!


-Wymieniamy źródła energii, mocno stawiamy na transport publiczny, termomodernizujemy budynki. Wiemy, jak wiele jeszcze trzeba zrobić – stąd ten przekaz, który płynie dzisiaj z deklaracji – dużo rzeczy można robić lokalnie – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Wśród tych, którzy podpisali deklaracje są przedstawiciele takich miast jak Dąbrowa Górnicza, Wadowic, warszawskich Bielan, czy Sławkowa. -Uważam, że trzeba wszelkie siły łączyć w różnych miejscowościach – po to by mieszkańcom żyło się lepiej i zdrowiej – mówi Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa.

A wystarczy rozpocząć od zwykłej żarówki, której wymiana na ledową pozwoli zaoszczędzić na energii elektrycznej. Na tym nie koniec. Miasta solidarne dla klimatu za cel stawiają sobie likwidację ubóstwa energetycznego, czy likwidację smogu – zastępując węgiel źródłami odnawialnymi. Ważna jest również edukacja energetyczna. Ale za przykład nie jest bynajmniej stawiany tutaj Szczyt Klimatyczny COP 24.

 

CZYTAJ TAKŻE: Czy na COP 24 w Katowicach zapadną ważne dla klimatu decyzje?

W Katowicach ruszył Szczyt Klimatyczny COP 24. To tu powstaną regulacje Porozumienia Paryskiego? [WIDEO]

-Kwestionowanie zdania nauki, opowiadania głupot na różne tematy nie związane z treścią konferencji pokazują tylko, że na czele naszego kraju znajdują się politycy, którzy co najwyżej powinni czytać swoim dzieciom bajki a nie decydować o losach naszego kraju – mówi Mateusz Klinowski, były burmistrz Wadowic.

Podpisaną dziś Deklarację Solidarni dla Klimatu wspierają byli prezydenci Polski – Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa.

(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Katowice: Solidarni dla Klimatu. Samorządowcy z całej Polski zobowiązują się chronić klimat”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close