RegionWiadomość dnia

Katowice: Ul.Tokarska 2 to kolejny Plac na Glanc! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Kolejne podwórko wypiękniało. Tym razem nowa jakość pojawiła się przy ulicy Tokarskiej. Katowice – Załęże zyskały nowe podwórko w ramach akcji Plac na Glanc.

Są hamaki, lampy, kryta piaskownica i urządzenia do zabawy. Powstała nowa przestrzeń dla mieszkańców kamienicy w Katowicach. Wszystko dzięki „Placowi na Glanc”. Akcji, w której zaniedbane podwórka zamieniają się w przyjazne miejsce.

Kolejne podwórko wypiękniało. Tym razem nowa jakość pojawiła się przy ulicy Tokarskiej

Prace na podwórku narożnej kamienicy przy ul. Tokarska 2 i ul. Wolskiego 6 trwały kilka miesięcy. -Zaczęliśmy od warsztatów, gdzie wspólnie poznawaliśmy mieszkańców. Poznawaliśmy też tą przestrzeń. Badaliśmy, co się mieszkańcom podoba, co się nie podoba. I też, przede wszystkim z czego chcieliby korzystać na tym podwórku, co chcieliby, żeby się tu znalazło – mówi Grzegorz Lajer, współautor projektu podwórka przy ul. Tokarskiej.

Życzenia mieszkańców zostały spełnione. Tak ładnie jak teraz, jeszcze tu nie było. Pan Robert przy Tokarskiej mieszka od 32 lat. Jak mówi, jeszcze niedawno po podwórku biegały szczury. -Wyglądało jak nie podwórko tylko „szczurowisko”. Tu nikt nie chodził po prostu. Błoto, chaszcze – mówi Robert Szopiński, mieszkaniec ul. Tokarskiej.

Katowice – Załęże zyskały nowe podwórko w ramach akcji Plac na Glanc

To już siódme wyremontowane dzięki akcji Plac na Glanc. W tamtym roku udało się zrealizować akcję na dziedzińcu kamienicy przy ul. Powstańców 4. Odnowienie podwórka w Załężu, jednej z bardziej zaniedbanych dzielnic w Katowicach, kosztowało 45 tys. zł.(Łukasz Kądziołka)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Katowice: Ul.Tokarska 2 to kolejny Plac na Glanc! [WIDEO, ZDJĘCIA]”

  1. Załęże to ponura, ciemna dzielnica Katowic. Główna przyczyna to ciemne od sadzy mury familoków i innych starych budynków. Dlatego glanc place nie dają takiego efektu bo są otoczone czarnymi brudnymi ceglanymi murami. Pora zacząć oczyszczanie budynków z sadzy i zmiany pieców ogrzewających domy na nowoczesne , nie emitujących tyle sadzy. To śródmiejska dzielnica z bliskim dostępem do centrum miasta i może być bardzo pożądana dla kupujących mieszkania, tylko trzeba nadać jej blasku bo lokalizacja jest doskonała!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close