AlarmRegion

Kibole zaatakowali 17-latka maczetą! Dziś czwarty z nich ma być doprowadzony do prokuratury

Mężczyźni, którzy zaatakowali w Świętochłowicach 17-letniego chłopaka maczetą i pałkami teleskopowymi są już w rękach policji. Dziś, czwarty z mężczyzn ma zostać doprowadzony do prokuratury. 17-latek trafił z ranami głowy do szpitala, jego stan jest ciężki. Do zdarzenia doszło na placu Słowiańskim, w dzielnicy Lipiny.

 

 

Szok i niedowierzanie! Ludzie walczą ze szczurami o ubikację! Zobaczcie w TOP 5 Silesia Flesz!

Zarzuty usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dla sprawców ataku maczetą w Świętochłowicach. Pseudokibice Ruchu Chorzów, którzy w nocy z soboty na niedzielę ciężko ranili 17-letniego kibica Górnika Zabrze, byli przesłuchiwani wczoraj w chorzowskiej prokuraturze do późnych godzin wieczornych. Pokrzywdzony 17-latek jest w stanie ciężkim, ale stabilnym.

Wczoraj w godzinach wieczornych został skierowany wniosek do sądu chorzowskiego o tymczasowy areszt dla wszystkich tych trzech mężczyzn. Ten wniosek został uwzględniony w stosunku do jednego z nich. Co do dwóch pozostałych sąd nie dopatrzył się przesłanek do zastosowania tego środka. Bez wątpienia złożymy zażalenie na tę decyzję – mówi Cezary Golik, Prokuratura Rejonowa w Chorzowie.

Dziś w prokuraturze ma odbyć się przesłuchanie kolejnej, czwartej już osoby powiązanej z tą sprawą. Ze względu na dobro postępowania prokuratura nie informuje, czy przesłuchani mężczyźni przyznali się do winy. Poinformowała tylko, że „składali pewne wyjaśnienia”. Za to przestępstwo grozi im nawet dożywocie.

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close