Kolejne 3 punkty bliżej awansu! MK Górnik wygrywa ze Śląskiem Świętochłowice! [ZDJĘCIA]

Piłkarze katowickiego Górnika sobotnie (28.04) spotkanie zaliczają na plus! UKS MK Górnik Katowice pokonał MKS Śląsk II Świętochłowice 4-2!

MK Górnik Katowice zdobywa kolejne 3 pkt dzięki sobotniemu spotkaniu A Klasy i zwycięstwu 4-2 ze Śląskiem Świętochłowice. Mecz odbył się w 28 kwietnia 2018 na boisku UKS MK Górnik Katowice.

MK Górnik Pokonał Śląsk Świętochłowice 4-2 i nadal jest liderem katowickiej A-Klasy (fot.MK Górnik Katowice)

MK Górnik Katowice rozpoczęła spotkanie dość agresywnie i energicznie, w ciągu pierwszych 10 minut wyszła na prowadzenie z wynikiem 2-0. Niestety gospodarze poczuli się zbyt pewnie, przez co świętochłowiccy goście zdążyli w szybkim tempie nadrobić stratę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-2.

Po przerwie katowicka drużyna ocknęła się ze sportowego letargu i w szybkim tempie zdominowała mecz. Wynik końcowy – 4-2. Bramki zdobyli Aleksandrów (3) i Lipok (1).

Po tym meczu MK Górnik Katowice wciąż zajmuje 1. miejsce w katowickiej A Klasie, o 5 punktów wyprzedzając Naprzód Lipiny i aż o 14 punktów trzeciego w tabeli Jastrzębia Bielszowice. Katowicka „eMeczka” ma jednak o 1 mecz rozegrany więcej, niż rywale z ligowego podium.

Następny mecz UKS MK Górnik Katowice rozegra 5 maja z Kolejarzem 24 Katowice.