RegionWiadomość dnia

Kolejne „Mieszkania dla Młodych” oddane do użytku w Chorzowie [ZDJĘCIA]

To już kolejne – i na pewno nie ostatnie. Mieszkania dla Młodych nabierają w Chorzowie tempa. Następne rodziny odebrały klucze do nowych mieszkań. Chorzów chce w ten sposób „odmłodzić” centrum miasta.

 

ZOBACZCIE RÓWNIEŻ: Na gnijącej skórze psa chodziły robaki! Drastyczna sprawa z Rybnika

Niektórzy jeszcze nie potrafią uwierzyć w swoje szczęście. -Szok, niedowierzanie przede wszystkim, że dostaliśmy, a jak weszliśmy tutaj, no to fenomenalne mieszkanie. Dla nas to jest naprawdę dużo. Bardzo – mówi Sandra Swatyk i Damian Zieliński. -Wcześniej mieszkaliśmy w kawalerce. Teraz będziemy mieć większe mieszkanko, także jeżeli chodzi o nas bardzo się cieszę, że trafiliśmy na tę listę – mówi Klementyna Biernacka i Artur Waliczek.

Na listę programu „Mieszkanie dla młodych chorzowian” nie było łatwo trafić. Wpłynęło 130 wniosków, a mieszkań było tylko 16. Wśród niezbędnych warunków m.in. stały dochód i wiek do 35. roku życia. Dodatkowe punkty przyznawano też za wykształcenie i staż mieszkania w Chorzowie.

-Preferowaliśmy rodziny z dziećmi. To są osoby, które mają własny dochód. To nie są mieszkania socjalne, w związku z czym mieszka tu właśnie taka młoda klasa średnia ludzi, których nie stać jeszcze na kredyt, nie stać jeszcze na własne „m”, ale chcą ruszyć, że tak powiem, życie wspólnie – podkreśla Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa.

Kolejne "Mieszkania dla Młodych" oddane do użytku w Chorzowie (fot.Marcin Michalik/facebook)
Kolejne „Mieszkania dla Młodych” oddane do użytku w Chorzowie (fot.Marcin Michalik/facebook)

Program „Mieszkanie dla Młodych Chorzowian” to element większego planu. -Chcielibyśmy, aby jak najwięcej młodych ludzi zamieszkało w centrum, aby to centrum zaczęło nam też żyć. Jest to taka polityka, która ma na celu również ożywić ulicę Wolności, w ogóle centrum miasta jak państwo wiecie. Chcielibyśmy zmienić strukturę tego miasta – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Kolejne "Mieszkania dla Młodych" oddane do użytku w Chorzowie (fot.Marcin Michalik/facebook)
Kolejne „Mieszkania dla Młodych” oddane do użytku w Chorzowie (fot.Marcin Michalik/facebook)

Remont budynku kosztował 4 mln złotych, 40% tej kwoty pochodziło z Banku Gospodarstwa Krajowego. Do końca roku ma być ogłoszony przetarg na budowę kolejnych 80 mieszkań przy ulicy Karola Miarki, które będą rozdysponowane w kolejnej edycji programu.

(Radosław Nosal)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close