Silesia InformacjeSportSport na świecieŚwiat

Kolejny skandal przed Mistrzostwami. Afera seksualna w reprezentacji Argentyny?

Ostatnie dni media żyły zamieszaniem wokół reprezentacji Hiszpanii. Domniemany skandal seksualny i zwolnienie trenera z pewnością nie wpłynęły dobrze na atmosferę w kadrze czerwono-żółto-czerwonych. Tym razem nie Hiszpania, a Argentyna ma problem. O co chodzi? Czy jest afera seksualna w reprezentacji Argentyny? 

 

Światowe media ekscytują się domniemanym seksskandalem, którego głównym bohaterem ma być trener reprezentacji Hiszpanii – Jorge Sampaoli. Na czym polegać miała afera seksualna w reprezentacji Argentyny? Selekcjoner miał dopuścić się molestowania seksualnego kucharki współpracującej z kadrą. Wszystkiemu zaprzecza jednak Claudio Tapia, prezydent argentyńskiej federacji piłkarskiej (AFA).

„Codziennie znajdą się osoby, które chcą zaszkodzić naszej drużynie narodowej. Zdecydowanie wierzę w uczciwość selekcjonera i jestem przekonany, że te oskarżenia to zwyczajne kłamstwa. Nie chcemy się na nich skupiać, naszym celem jest gra w Pucharze Świata – powiedział Tapia.

Jorge Sampaoli nie musi obawiać się o swoją posadę na Mistrzostwa Świata 2018 roku i może skupić się tylko i wyłącznie na grze swoich podopiecznych. Afera seksualna w reprezentacji Argentyny, jego zdaniem, nie istnieje.

 

Przypomnijmy, pod wodzą Sampaoli „Albicelestes” dokończyli eliminacje do rosyjskiego czempionatu. O ich awansie przesądziły głównie ostatnie mecze grupowe: zwycięstwo nad Ekwadorem w Quito 3:1, porażka Chilijczyków z Brazylijczykami 0:3 oraz w mniejszym stopniu remis 1:1 pewnej już awansu Kolumbii z Peru. Wcześniej trenerem Argentyny był Edgardo Bauza, z którym Argentyńczycy przystąpili do mundialowych eliminacji. Słaby występ (dwadzieścia dwa punkty po sześciu zwycięstwach, czterech remisach i czterech porażkach) oraz wyjazdowa porażka 0:2 z Boliwią sprawiły, że Bauza w kwietniu 2017 musiał pożegnać się z reprezentacją Argentyny.

Na turnieju w Rosji Argentyna zagra w grupie D razem z Islandią, Chorwacją i Nigerią.

Drużyna Argentyny to zawsze faworyt Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Kolebka gwiazd takich jak Diego Maradona czy Leo Messi. W rozgrywkach brali udział 16 razy, wygrywając ten turniej dwa razy (1978, 1986), a także trzykrotnie zajmując drugie miejsce (1930, 1990, 2014).

Mateusz Pojda

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close