KategorieKrajWiadomość dnia

Koniec marzeń o finale Australian Open. Iga Świątek odpadła w półfinale turnieju

Polscy kibice nie zobaczą Igi Świątek w finale turnieju wielkoszlemowego Australian Open. Polka w półfinale zawodów przegrała w dwóch setach z Amerykanką Danielle Collins 6:4; 6:1.

Według relacji zagranicznych mediów już na samym początku pierwszego seta Polka straciła kontrolę, a Amerykanka wygrywała w gemach 4:0. Potem Polka miała przejąć inicjatywę i doszło do kontaktu na 4:2. Niestety dalsza część pierwszego seta nie poszła już po myśli młodej polskiej zawodniczki.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wraca nauka zdalna! W szkołach tylko klasy 1-4! MEN podało termin

Park Śląski z nowej nazwy wyrzucił gen. Jerzego Ziętka. W Chorzowie zawrzało z oburzenia!

Możesz kupić auto Jana Kobuszewskiego. Drogo, bryka z lat 90., a ludzie się o nią biją

Polka w pierwszym secie doprowadziła do wyniku w gemach 5:4. Niestety dobra passa Amerykanki sprawiła, że ta zaserwowała trzy asy z rzędu, tym samym wygrywając seta 6:4. Drugi set ponownie zaczął się dużą przewagą Amerykanki, która dzięki przełamaniu doprowadziła do wyniku 4:0.

Polce udało się urwać jednego gema, ale w efekcie przegrała drugiego seta 6:1 i odpadła z turnieju wielkoszlemowego Australian Open. Jednak warto zaznaczyć, że to obecnie największy sukces młodej polskiej tenisistki w tym turnieju. W edycji 2020/21 odpadła w 1/8 finału.

W finale Australian Open Danielle Collins zmierzy się ze zwyciężczynią drugiego półfinału i zarazem liderką światowego rankingu Australijką Ashleigh Barty.

Czas na Detektywa Monka w Telewizji TVS!