RegionWiadomość dnia

Koronawirus na Śląsku: ZTM wprowadza 16 marca nowy rozkład jazdy komunikacji. Zmiany przez koronawirusa

Od poniedziałku 16 marca rzadziej kursować będzie komunikacja publiczna w metropolii. Wszystko w związku z pandemią koronawirusa. Decyzja zapadła na zgromadzeniu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-W tej chwili sporo autobusów już jeździ pustych, tak więc możemy wydaje się że w tej sytuacji ograniczając transport publiczny troszeczkę zmniejszać ryzyko przemieszczania się wirusa. Ale również też nie ma takiej potrzeby, nie ma takiego oczekiwania mieszkańców. Spora część pasażerów to są właśnie młodzi ludzie, którzy w tej chwili są w domach – mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

W związku z tym od poniedziałku komunikacja miejska funkcjonować będzie tak jak w okresie ferii – oznacza to, że część autobusów i tramwajów będzie kursowała według rozkładów jazdy ważnych w dni robocze nieszkolne. Inne będą jeździć jak w dni robocze, ale ze zmniejszeniem pojemności taboru. Niektóre linie zostaną zawieszone. To pierwszy krok, bo pojawiły się również głosy dotyczące całkowitego zawieszenia komunikacji publicznej.

Koronawirus na Śląsku: ZTM wprowadza 16 marca nowy rozkład jazdy komunikacji. Zmiany przez koronawirusa
Koronawirus na Śląsku: ZTM wprowadza 16 marca nowy rozkład jazdy komunikacji. Zmiany przez koronawirusa

-W wielu krajach, które walczą z koronawirusem i są w trochę gorszej nawet sytuacji niż my już to zrobiono – zamknięto granice, uszczelniono lotniska i między innymi wprowadza się zakaz komunikacji publicznej – czy kolejowej, czy samochodowej czy tramwajowej także myślę, że ograniczanie tej komunikacji – zwłaszcza że rzeczywiście tych pasażerów jest dużo mniej, a dzieci i młodzież powinna zostać w domach myślę jest bardzo mocno uzasadnione – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przypomnijmy, że już wcześniej zostały podjęte środki mające na celu ewentualne ograniczenie rozprzestrzenianie się wirusa. Od 12 marca kierowcy nie sprzedają biletów. Dostali także instrukcję, aby otwierać wszystkie drzwi w pojazdach i zatrzymywać się na wszystkich przystankach – również tych na żądanie. Dodatkowo ZTM zalecił operatorom mycie pojazdów ze szczególną dokładnością oraz dodatkowe dezynfekowanie automatów biletowych.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Polska zamknęła granice przed koronawirusem! Wszystkie informacje dot. zamknięcia granic przez Polskę

Utknęliście za granicą? Polski rząd pomoże Wam wrócić do kraju!

Koronawirus w Polsce. MON i wojsko w pełnej gotowości

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close