RegionWiadomość dnia

Koronawirus w liczbach: ZUS wypłacił blisko 1,3 mln zasiłków opiekuńczych na kwotę 912 mln złotych

Najwięcej wniosków zostało złożonych w czasie tzw. lock downu, gdy epidemia koronawirusa w Polsce dopiero sie rozpoczęła. Wtedy to rodzice pracowali z domu, a ich pociechy uczyły się zdalnie. Łaczna liczba wypłaconych zasiłków opiekuńczych na ten moment to około 1,3 mln. Łączna kwota to około 912 mln złotych.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Jak relacjonują pracownicy Zakładu Ubezpieczeń społecznych rozpatrzono juz prawie 100 % dodatkowych zasiłków opiekuńczych, których najwięcej zostało złożonych w trakcie tzw. lock downu. Na ten moment wypłacono około 1,3 mln zasiłków na łączną kwotę prawie 912 milionów złotych. – Najwięcej wniosków zostało złożonych w czasie tzw. lock downu, gdy epidemia koronawirusa w Polsce dopiero sie rozpoczęła. Wtedy to rodzice pracowali z domu, a ich pociechy uczyły się zdalnie. Łaczna liczba wypłaconych zasiłków opiekuńczych na ten moment to około 1,3 mln. Łączna kwota to około 912 mln złotych. – czytamy na łamach RMF 24. 

W dalszym ciągu obowiązuje specjalne przepisy jak np. wypłata dodatkowego zasiłku opiekuńczego w przypadku gdy z przyczyn choćby wykrytych zakażeń SARS-COV2 zostają zamknięte przedszkola, żłobki cvzy kluby dziecięce – wtedy rodzic może opiekować się dzieckiem nawet 60 dni. Taki zasiłek to 80 % podstawy wynagrodzenia i jest wypłacany nawet za dni ustawowo wolne od pracy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Nożownik zaatakował w jednym z pensjonatów!

Kopalnie na Śląsku będą zamknięte. Które skończą wydobycie jako pierwsze? [HARMONOGRAM ZAMYKANIA KOPALŃ]

Najbardziej szalone projekty motoryzacyjne zjechały do Katowic na Ultrace! [ZDJĘCIA, WIDEO]

źródło: RMF 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close