RegionWiadomość dnia

Korytarz powietrzny nad os.Tysiąclecia w Katowicach? To sposób na walkę ze smogiem

Korytarz powietrzny nad os.Tysiąclecia w Katowicach ma być lekarstwem na smog. Petycję Rady Jednoski Pomocniczej popiera Katowicki Alarm Smogowy.

– Jedyną szansą na poprawę dramatycznej sytuacji i podjęcie skutecznej walki ze smogiem to ponowne przeanalizowanie i przeprowadzenie zmian w obowiązującym Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego zatwierdzonym przez Radę Miasta Katowice pod kątem skali zabudowy i jej wysokości – czytamy na stronie Katowickiego Alarmu Smogowego.

Budowa nowej strefy zieleni, która miałaby niższą temperaturę niż strefa zabudowy, wywoła w ten sposób lokalne ruchy powietrza, które umożliwią jego wymianę, a odpowiednie ukształtowania pasów zieleni, regulacja wysokości zabudowy, ustawienie budynków do kierunków świata spowodują, że będzie możliwość naturalnego sterowania w ramach układu miejskiego ruchami powietrza, które mogą nie być wielkie, ale pozwolą stworzyć na osiedlu strefę mikroklimatu i być skutecznym narzędziem w walce ze smogiem.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close