AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Kradł ludzkie szczątki z cmentarzy. 54-latek zatrzymany

Policjanci zatrzymali 54-latka. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież ludzkich szczątków z nekropolii. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

W związku z kradzieżami ludzkich szczątków, do których dochodziło na pomorskich cmentarzach, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku powołał specjalną grupę policjantów, którzy mieli rozwiązać tą sprawę. Efektem ich wielomiesięcznej pracy było zatrzymanie mężczyzny 7 listopada 2017 roku. Około godziny 13.00, 7 listopada 2017r. policyjni antyterroryści w kompleksie leśnym zatrzymali 54-letniego mieszkańca Gdańska podejrzewanego o te kradzieże.

Mężczyzna w trakcie zatrzymania nie stawiał oporu, natomiast z informacji funkcjonariuszy wynikało, że może być niebezpieczny. W trakcie przeszukania 54-latka, policjanci zabezpieczyli, m.in. dwa noże wojskowe. Mężczyzna prawdopodobnie dziś usłyszy 6 zarzutów dot. zbezczeszczenia miejsc pochówku. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci ustalają związek mężczyzny z innymi kradzieżami do których dochodziło, m.in. na Pomorzu.

Za tego typu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

(źródło: Śląska Policja)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close