AlarmRegionWiadomość dnia

KZK GOP wprowadziło bilety na komórkę! Jak kupić bilet komórką? Jak działa SkyCash?

KZK GOP wprowadził możliwość kupowania biletów jednorazowych za pomocą SkyCash – darmowej aplikacji na telefony komórkowe. Pasażerowie korzystający z tego rozwiązania mają też dostęp do całego szeregu dodatkowych usług, jak płatności za przejazdy pociągami, wypłacanie gotówki z bankomatów czy doładowania telefonów na kartę.

 

Mieszkańcy gmin, na terenie których komunikację zbiorową organizuje KZK GOP, zyskali możliwość kupowania biletów przy użyciu aplikacji mobilnej SkyCash. Rozwiązywanie pozawala dokonać zakupu w każdym miejscu, 24 godziny na dobę, bez odliczania drobnych czy szukania otwartego punktu sprzedaży. Ceny biletów są takie same, jak ich papierowe odpowiedniki. Po pobraniu SkyCash i zarejestrowaniu się w systemie pierwszy bilet w cenie do 4 zł można skasować za darmo.

 

Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić SkyCash w telefonie, wybrać rodzaj biletu i potwierdzić zamiar jego skasowania. Wcześniej należy zasilić swoje konto środkami pieniężnymi, np. przelewem bankowym. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, dzięki czemu w ogóle nie trzeba pamiętać o zasileniach. Należność za bilety będzie wtedy pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

 

Po dokonaniu płatności kartą lub środkami zgromadzonymi na koncie SkyCash bilet zostaje automatycznie zapisany w pamięci aplikacji. Podczas kontroli wystarczy okazać ekran telefonu z wyświetloną zakładką „Bilety do kontroli". Pasażer może wykonać tę czynność także w trybie offline, bez konieczności łączenia się z Internetem.

 

– SkyCash to wygodny sposób na kupowanie biletów komunikacji miejskiej, ale także cały wachlarz innych, ułatwiających codzienne życie usług – powiedział Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash. – Korzystając z aplikacji można m.in. kupować bilety na pociągi ośmiu przewoźników kolejowych, doładowywać telefony na kartę, wypłacać gotówkę z bankomatów czy dokonywać płatności za domowe rachunki – dodaje Krajewski.

 

Ze SkyCash mogą korzystać osoby, które posiadają telefony komórkowe z systemem operacyjnym iOS, Android lub Windows Phone. Aplikację można pobrać za darmo w dedykowanych sklepach, jak również po wpisaniu w przeglądarce internetowej telefonu adresu m.skycash.com lub wysyłniu SMS-a o treści 1 na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego). Ponadto, dla użytkowników starszych modeli telefonów komórkowych istnieje możliwość zakupu biletów poprzez SMS.

 

– Oprócz Skycash pasażerowie mogą także korzystać z dwóch innych aplikacji mobilnych, Mobilet i CallPay. Z tej drugiej pasażerowie mogą korzystać do końca stycznia, ponieważ od 1 lutego nie będzie można kupować w niej biletów KZK GOP – informuje rzecznik prasowy KZK GOP Anna Koteras.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close