RegionWiadomość dnia

Las choinek w Bytomiu? Jeśli mieszkańcy dopiszą, to tak!

W Bytomiu może wyrosnąć las choinek. Może – o ile mieszkańcy odpowiedzą na apel miasta. Bo zamiast wyrzucać po świętach drzewko w donicy, można je oddać, a miejsce służby posadzą je tam, gdzie można i trzeba.

 

Marihuana dostępna na Śląsku! W których aptekach ją znajdziecie?

Twoja choinka w doniczce jest jeszcze w dobrej kondycji? Możesz podarować jej drugie życie przynosząc do bazy Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej przy ul. Tarnogórskiej.

Akcję zainicjowało Stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców. Ważne jest, aby przywożone choinki były zielone, niewysuszone i miały nie więcej niż 1,7 m. Pracownicy zieleni wiedzą jak je pielęgnować, sadzić i z pewnością znajdą dla nich dobre miejsce – mówi Paweł Wittich, pomysłodawca akcji.

Specjaliści od zieleni sprawdzą, jaki jest stan drzewka, ocenią jego system korzeniowy. Często zdarza się bowiem, że żywa choinka w doniczce tak naprawdę jest choinką ciętą, nie ma korzeni, a tym samym szans na przetrwanie.

Przywiezione do nas żywe choinki będziemy przechowywać w odpowiednich warunkach i zasadzimy je, gdy tylko pogoda na to pozwoli – mówi Robert Białas, dyrektor Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Choinki można przywozić od 7.30 do 17.00 do bazy socjalno – technicznej MZZiGK przy ul. Tarnogórskiej 1.

(źr: UM Bytom/WZ)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close