RegionWiadomość dnia

Legendia zaprosiła do siebie 300 dzieci. Okazja była wyjątkowa [WIDEO]

Co roku w ostatnią niedzielę września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Niesłyszących. Z tej okazji chorzowska Legendia zaprosiła dziś do siebie 300 dzieci.

 

-To jest też taki czas, że one mogą zobaczyć, że nie jest ich tylko tyle, ile w szkole, tyle, że są dzieci z innych szkół, że tak samo jak oni nie słyszą to nie zabiera im możliwości uczestnictwa w różnych miejscach, tak po prostu jak innym osobom słyszącym – mówi Paulina Jakubowska-Langrzyk, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu.

Tego samego zdania są uczestniczący w wydarzeniu rodzice. -Bardzo potrzebne. Przyjemne dla dzieci. Nie wieczna nauka, ale trochę się pobawić – podkreśla Patrycja Nikodoń, mama niesłyszącego 3-latka. Bo dla niepełnosprawnych dzieci bardzo ważna jest integracja. -Chcieliśmy włączyć się w tą akcję i umilić podopiecznym różnych tutaj szkół mających problemy ze słuchem czy niedosłuchem wizytę na terenie Legendii i pokazać, że to nic strasznego i że niepełnosprawność nie jest czymś, z czym nie można sobie w normalny dzień poradzić – mówi Paweł Cebula, dyrektor Legendii. Dodatkowo na trenie parku dzieci mogły bezpłatnie zbadać wzrok. (Martyna Mikołajczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close