RegionSportWiadomość dnia

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2028 odbędą się na Stadionie Śląskim!

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy odbędą się w Polsce, a gospodarzem imprezy będzie Stadion Śląski, czyli Narodowy Stadion Lekkoatletyczny. Dziś w tej sprawie podpisano list intencyjny i choć impreza ma się odbyć dopiero w 2028 r. to urzędnicy zapowiadają, że wszelkie niezbędne działania trzeba podjąć bezzwłocznie.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Na Mistrzostwach Europy w 2024 r. Rzym okazał się najlepszą kandydaturą, ale do 2028 r. jeszcze sporo czasu i można pewne niedociągnięcia czy zaległości nadrobić i myślimy, że jak zawsze staniemy na wysokości zadania i wzorowo zostanie oceniona ta impreza komentował na gorąco Wojciech Kałuża, wicemarszałek województwa śląskiego.

 

Czas w jakim podano do wiadomości publicznej informację o organizacji Mistrzostw Europy nie jest przypadkowy, bo właśnie w ten weekend Stadion Śląski gości największe nazwiska w ramach Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce.

– Do końca czerwca podpiszemy wszystkie ważne dokumenty, to jest kluczowa rzecz, ale z całego serca deklaruję pełne zaangażowanie w czasie tej kadencji i mam nadzieję, że w czasie przyszłej w sejmiku i myślę, że wszystkich władz, które będą tę imprezę organizowały. Dzisiaj uczyniliśmy mały, wielki krok ku przyszłości, bardzo się cieszęmówił zaraz po ogłoszeniu informacji o ME 2028 Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

 

Miesiąc temu na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym w Chorzowie odbywały się Mistrzostwa Świata w Sztafetach. Lekkoatleci pojawią się ponownie 20 czerwca podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego, a wiśnią na torcie ma być Memoriał Kamili Skolimowskiej, który odbędzie się 5 września br.

– Historię związaną z tym miejscem można określić mianem historii miłosnej. Odkryliśmy region dynamicznie rozwijający się. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem, bo macie tu prawdziwy diament w postaci tego stadionu i całego zaplecza i to właśnie tutaj będzie biło serce polskiej lekkoatletyki – komentował Christian Milz, CEO European Athletics.

 

Pierwsze Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce odbyły się w 1934 r., a pierwszym Polakiem, który na mistrzostwach zdobył medal był Janusz Kusociński zajmując II miejsce w biegu na 5 tys. metrów. Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w 2028 r. odbędą się w Polsce po raz pierwszy w historii.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tylko 76 nowych przypadków na Śląsku. W kraju zmarło 56 osób

31 maja wszyscy uczniowie wracają do nauki stacjonarnej! Rozporządzenie podpisane

Zdewastowali 7 samochodów. Sprawcy to 11-latkowie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close