RegionWiadomość dnia

Od listopada w Częstochowie darmowa komunikacja. Dla kogo? [WIDEO]

Częstochowa idzie na rękę pasażerom. Od listopada w Częstochowie darmowa komunikacja. Ale nie dla wszystkich. Jak będzie działała darmowa komunikacja w Częstochowie?

Od listopada w Częstochowie darmowa komunikacja. Ale nie dla wszystkich. Jak będzie działała darmowa komunikacja w Częstochowie?

W październiku wystarczyła legitymacja szkolna, ale od listopada konieczny już będzie bilet elektroniczny. Dzieci i młodzież do 15 roku życia, żeby jeździć komunikacją miejską w Częstochowie za darmo, będą musieli go aktualizować co trzy miesiące. Darmowa komunikacja w Częstochowie budzi mieszane uczucia.

-Niektórzy muszą z końca Częstochowy dojeżdżać na przykład z Olsztyna, muszą kupić miejski, poza miejski bilet i są to też naliczone koszty – mówi Bartłomiej Bukowski, uczeń częstochowskiej szkoły. -Uważam, że to jest bardzo rozsądne, dzieci powinny mieć bilet darmowy. Tak powinno być zawsze. Na przykład nie wszystkich stać, te bilety są dość drogie, bo czy się jedzie jeden przystanek czy trzy czy 10 płaci się 3 zł, to jest dużo – mówi Krystyna Podsiadło, mieszkanka Częstochowy.

O darmowe przejazdy upominają się też ci nieco starsi. -Mam 17 lat i fajną sprawą byłoby to, żebyśmy mieli jednak ten darmowy przejazd „empekami”, chociaż do tego 18 roku życia, no bo jednak jeszcze nie pracujemy i no nie zawsze są te pieniążki – uważa Kinga Zasępa, mieszkanka Częstochowy.

Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży do15 roku życia obowiązują do końca 2018 roku

To niewykluczone. Darmowe przejazdy to akcja pilotażowa, której celem jest zmniejszenie ruchu samochodowego i zwiększenie liczby pasażerów MPK. Jeśli to się uda, program zostanie rozszerzony. -Będziemy chcieli pójść dalej w tym kierunku i być może kolejne grupy naszych mieszkańców obejmować ulgami albo pójść tak jak nam też sugerują niektórzy, w ogóle zlikwidować bilet miejski w Częstochowie – mówi Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy.

Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży do15 roku życia obowiązują do końca 2018 roku. (Martyna Mikołajczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close