Region

Lodołamacze 2018: Kto wygra ogólnopolski konkurs? Można zgłaszać kandydatury

Do 15 sierpnia można zgłaszać kandydatów do konkursu Lodołamacze, w którym nagradzani są ludzie i firmy, które są najbardziej przyjazne niepełnosprawnym.

 

Pani Katarzyna przeszła dwie operacje kręgosłupa i jest chora na astmę. W firmie branży automatycznej pracuje od 18-tu lat. Jej pracodawcy dobrze znają tryb życia chorych osób, dlatego może na przykład nie przyjść do pracy, gdy źle się czuje. Sama przekonuje, że warto zatrudniać niepełnosprawnych.

Zobacz także: Dawid Ciemięga szczerze o wojnie z antyszczepionkowcami. Odkrywamy nowe fakty!

Dawid Ciemięga szczerze o wojnie z antyszczepionkowcami. Odkrywamy nowe fakty! [WYWIAD]

Dać im szansę. Pokazać, że też są potrzebni w tym życiu, że jesteśmy normalni. Mamy niedogodności, ja jestem osobą niepełnosprawną, ale pracuję równorzędnie, czasami może lepiej od osób pełnosprawnych nikomu nie umniejszając – mówi Katarzyna Frużyńska, pracownica nagrodzonej firmy

Firma, w której pracuje pani Katarzyna jest jednym z laureatów konkursu Lodołamacze, w którym nagradzani są ludzie, firmy i przestrzenie najbardziej przyjazne niepełnosprawnym. Nagrody przyznawane są od 2006 roku.

Świadomość pracodawców jest zupełnie inna niż jak zaczynaliśmy konkurs. Teraz właściwie, może to za duże słowo powiedzieć, że standardem jest zatrudnianie osób niepełnosprawnych, ale pracodawcy chcą zatrudniać osoby niepełnosprawne, dlatego w tym konkursie już patrzymy na coś więcej i na jakieś działania ponadto – mówi Anna Węgrzynowicz, Lodołamacze.

Kandydatów można zgłaszać do 15 sierpnia wypełniając formularz na stronie Lodołamaczy. Ogólnopolski finał konkursu w Warszawie przewidziano na 27 września.

(Martyna Mikołajczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close