AlarmKategoriaRegionWiadomość dnia

Lodowata woda nie jest dla nich żadną przeszkodą. Puchar Świata w Zimowym Pływaniu w Katowicach [WIDEO]

Puchar Świata w Zimowym Pływaniu odbył się dzisiaj w Dolinie 3 Stawów w Katowicach. Ponad 200 zawodników walczyło o tytuł najlepszego. Temperatura wody wynosiła zaledwie dwa stopnie.

 

Bardzo dobrze się czuję, trochę mi odjęło mowę, jak widać. Muszę dojść do siebie – mówi Przemysław Halemba, pływak lodowy.

No trochę zimno mi, nie wiem co się dzieje w ogóle, jakoś tracę orientację – mówi Damian Leśniak, pływak lodowy.

Zawodnicy rywalizowali na dystansach od 100 do 1000 metrów. Po praz pierwszy w historii zimowego pływania zorganizowano też konkurencję Ice Combo: najwytrwalsi popłynęli dwa razy po 1000 metrów, z przerwą na ogrzanie.

Żeby się mogli sprawdzić ci, którzy myślą, że są najtwardsi w tym sporcie. I życie ich weryfikuje – mówi Łukasz Tkacz, Silesia Winter Swimming, organizator.

Bezpieczeństwa zawodników pilnowali ratownicy WOPR, bo nie wszystkim udało się ukończyć dystans. Na wszystkich, po mroźnych zmaganiach czekała balia z gorącą wodą.(Martyna Mikołajczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close