SportWiadomość dnia

Loty w Oberstdorfie: Pierwsze miejskie Kamila Stocha! [WIDEO] „Mamut jadł mi z ręki” ;-)

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w Oberstdorfie. Polak skoczył w drugiej serii 227,5 metra. Rywale nie byli w stanie go przeskoczyć. To pierwsze zwycięstwo mistrza olimpijskiego w tym sezonie.

Tom Hanks wsiada do Syreny, a Biedroń wjeżdża do Sejmu na czarnym koniu? TOP 5 Silesia Flesz

Wspaniałe loty biało-czerwonych mogliśmy podziwiać dzisiaj na skoczni w Oberstdorfie. Podopieczni Stefana Horngachera spisali się znakomicie i zanotowali najlepszy tej zimy konkurs. Pierwsze w sezonie zwycięstwo odniósł Kamil Stoch, który w pięknym stylu wygrał niedzielne zawody Pucharu Świata w Oberstdorfie. Nasz mistrz w pierwszej serii uzyskał 214,5 metra, w finale wylądował 13 metrów dalej i tym samym o prawie sześć punktów pokonał Rosjanina Jewgienija Klimowa. Podium uzupełnił Dawid Kubacki, który skakał dzisiaj 207 oraz 228,5 metra.

SILESIA FLESZ NAJNOWSZE VIDEO

Po raz piąty w tym sezonie nasi skoczkowie zdominowali konkursy Pucharu Świata i wywalczyli dwa miejsca na podium. Tym razem zwyciężył Kamil Stoch, natomiast trzeci był Dawid Kubacki. To trzecia wygrana naszej drużyny tej zimy – na inaugurację w Wiśle podopieczni trenera Horngachera triumfowali w konkursie drużynowym, następnie w Val di Fiemme zwyciężył Kubacki, a teraz na najwyższym stopniu podium stanął Stoch.

Tuż za podium w niedzielnych zawodach uplasował się Piotr Żyła, który po raz czwarty z rzędu wywalczył czwartą lokatę w konkursach Pucharu Świata. Wiślanin w pierwszym skoku wylądował na 217 metrze, natomiast w drugiej serii skoczył 3,5 metra dalej. Życiowy wynik osiągnął Jakub Wolny. 24-latek w pięknym stylu wywalczył szóste miejsce, oddając skoki na odległość 216 oraz 211,5 metra.

Na kwalifikacjach swój udział w Oberstdorfie zakończyli: Paweł Wąsek i Stefan Hula, którzy zajęli odpowiednio 47. oraz 51. pozycję.

Drużyna Stefana Horngachera zdeklasowała dzisiaj rywali i do klasyfikacji Pucharu Narodów wywalczyła 250 punktów. Polacy umocnili się na prowadzeniu i w tym zestawieniu zdobyli już 3437 punktów. Druga reprezentacja Niemiec ma na swoim koncie 3023 punkty. Natomiast trzecia Japonia traci do biało-czerwonych już prawie 1000 punktów.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata liderem jest wciąż Japończyk Ryoyu Kobayashi (1380 pkt.). Na drugie miejsce wskoczył Kamil Stoch (929 pkt.), a trzeci jest Austriak Stefan Kraft (917 pkt.). Czwarty w „generalce” jest Piotr Żyła (827 pkt.), a piąty Dawid Kubacki (741 pkt.).

Mamut jadł mi z ręki! Amazing day ?#skiflying #kamilstoch #finally #happy #mamutysąspoko #muzeumhistoriinaturalnej #muzeumlotnictwa #oberstdorf

Opublikowany przez Kamil Stoch Niedziela, 3 lutego 2019

Po trzech konkursach w Oberstdorfie liderem Pucharu Świata w lotach narciarskich jest Kamil Stoch. Podopieczny trenera Horngachera wywalczył podczas tego weekendu 185 punktów i Markusa Eisenbichlera wyprzedza o 19 oczek. Trzeci w tym zestawieniu z suma 150 punktów jest Piotr Żyła. Dawid Kubacki zajmuje czwarte miejsce (149 pkt.), a Jakub Wolny jest 12. (61 pkt.).

(źródło: pnz.pl – Polski Związek Narciarski, TVP Sport)