RegionSilesia Informacje

Luksusowa, amerykańska BIELIZNA za darmo? Oszuści naciągają na majtki!

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę podczas rozmów telefonicznych. Ofiarą oszustów na terenie województwa śląskiego padło już kilkanaście osób. Sposób działania jest prosty: do kobiet dzwoni osoba, która przedstawia się jako konsultant telefoniczny (mówi tak szybko, że nie zapamiętamy nazwy firmy oraz jej imienia i nazwiska).

 

Oświadcza, że rozmówczyni może za darmo przetestować komplet amerykańskiej bielizny. Musi tylko pokryć koszty przesyłki, czyli zapłacić 19,90 zł. Rozmówczyni się zgadza i po jakimś czasie dostaje bieliznę razem z pismem – warunkami ogólnymi, które mają być potwierdzeniem umowy zawartej na odległość ("abonament na czas nieokreślony na zamówione produkty codziennego użytku").

 

Co dalej? Nie wystarczy telefon do konsultanta i poinformowanie go, że nie chce otrzymywać kolejnych paczek. Wkrótce otrzymuje następne przesyłki (do zapłaty jest już 79,90 zł). Jeśli to zlekceważy, to skontaktuje się z nią osoba podająca się za pracownika kancelarii prawniczej i zażąda od 160 do 200 złotych.

 

Sprawcy działają w taki sposób, by wykorzystać niewiedzę pokrzywdzonych. Gdy ktoś nie chce zapłacić za paczkę, której nie chciał otrzymać, straszą, że wpiszą dane takiej osoby do Krajowego Rejestru Długów.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close