RegionWiadomość dnia

Małgorzata Ochęduszko-Ludwik nowym członkiem zarządu województwa śląskiego

Małgorzata Ochęduszko-Ludwik z Sojuszu Lewicy Demokratycznej została nowym członkiem zarządu województwa śląskiego. Zastąpiła Kazimierza Karolczaka, który we wrześniu tego roku został wybrany przewodniczącym zarządu Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej.

 

-Samorząd województwa nie jest dla mnie obcy. Spędziłam tu parę dobrych lat i znam problemy województwa. Pytanie tylko, na ile się zmieniły od ostatnich trzech lat, kiedy pożegnałam się z sejmikiem województwa śląskiego. Ale myślę, że jest to kwestia wejścia w tematy – mówi Małgorzata Ochęduszko- Ludwik, członek zarządu województwa śląskiego.

Kandydaturę Małgorzaty Ochęduszko-Ludwik na nowego członka zarządu zgłosił marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa. -Od jutra bierzemy się do pracy, dzielimy kompetencjami i mam nadzieję, że doświadczenie pani marszałek jest tak duże, że wejdzie w te nasze prace normalnie z marszu – mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Małgorzata Ochęduszko-Ludwik chciałaby zajmować się szeroko pojętą polityką społeczną, projektami miękkimi, jak np. Europejskim Funduszem Społecznym oraz edukacją. Ochęduszko-Ludwik została też dzisiaj (16.10) radną sejmiku.(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close