Mamy kolejne złoto na igrzyskach! Wojciech Nowicki rzucił młotem prosto w ZŁOTO!!!

Mamy kolejne złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! Złoty medal w finałowym konkursie rzutu młotem zdobył w fenomenalnym stylu Wojciech Nowicki! Mamy w rzucie młotem podwójne podium – trzecie miejsce zdobył Paweł Fajdek!

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

Jak to dobrze, że mamy lekkoatletów – można powiedzieć obserwując wyczyny biało-czerwonych na igrzyskach w Tokio. Bo to dopiero oni rozpruli na dobre worek z medalami dla Polski. Dwa kolejne krążki dorzucili nasi młociarze. Z czego jeden z najcenniejszego kruszcu. W konkursie rzutu młotem bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Nowicki! To dla niego już drugi medal – pierwszy zdobył bowiem na igrzyskach w Rio de Janeiro. Brązowy medal wywalczył Paweł Fajdek, który po raz pierwszy udanie przeszedł przez kwalifikacje do głównego konkursu.

Nowicki złoty medal zdobył zasłużenie i w przekonującym stylu – rzucił młotem na odległość 82,52 metra i wyprzedził drugiego w klasyfikacji Norwega – Eivinda Henriksena o prawie metr (81,58m.) Trzeci na podium zameldował się Paweł Fajdek, który uzyskał wynik 81,53m.

W młociarstwie równych sobie nie mamy – zarówno wśród panów i jak pań rządzimy niepodzielnie. W Tokio 2020 zdobyliśmy dwa złote i dwa brązowe medale w tej konkurencji.

Polska po dwóch kolejnych medalach wskoczyła w klasyfikacji medalowej Tokio 2020 na 19. miejsce, wyprzedzając Chorwację. Mamy 11 krążków – 3 złote, 3 srebrne i 5 brązowych.

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Są wyniki sekcji zwłok 19-latki, która zginęła pod kołami autobusu w Katowicach [WIDEO]

Śląskie: Kierowcy i autobusy do masowych kontroli! ITD sprawdza, w jakim są stanie