RegionWiadomość dnia

Matury 2020: Stres z tematami i stres z koronawirusem. Jak poszły na Śląsku? [WIDEO]

Sądząc po takich reakcjach – nie taki diabeł straszny jak o nim piszą. Później niż zwykle i z szeregiem sanitarnych obostrzeń 8 czerwca wystartował maturalny maraton. Na pierwszy ogień poszedł, język polski. Egzamin wystartował o godzinie 9:00.

 

 

Smog w sądzie! A w śląskich restauracjach pustki! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Dosyć prosty myślę. Troszkę można było się lepiej przygotować oczywiście, ale nic wyjątkowego, nic z czego byśmy się nie przygotowywali tutaj na lekcjach, więc myślę że dosyć dobry wynik w tym roku będzie, pomimo tego problemu, który napotkaliśmy – mówi Oskar Forreiter, maturzysta z Katowic.

-Z jednej strony był stres oczywiście, ale z drugiej strony zwiększony był czas na przygotowania, więc powiedzmy, że bilans wyszedł mniej więcej na zero. Były plusy i minusy tej całej sytuacji mówi Jakub Siwy, maturzysta z Katowic.

Na tegorocznej maturze pojawiło się „Wesele” Wyspiańskiego. Pytania otwarte opierały się min. na „Panu Tadeuszu”. Maturzyści do egzaminu w tym roku przystępują później niż zazwyczaj. Egzaminy powinny wystartować 4 maja, jednak w związku z pandemią koronawirusa przełożono je. To z resztą niejedyna zmiana. W trakcie egzaminów zdający zmuszeni są przestrzegać szeregu wytycznych sanitarnych opracowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

-Przede wszystkim musieliśmy wpuszczać młodzież w odpowiednich odstępach czasowych, w odpowiednich odległościach, w maseczkach. Jest pełna dezynfekcja szkoły, także wszystkie te wytyczne których mieliśmy dochować zostały zachowanemówi Katarzyna Piotrowska, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. A Mickiewicza w Katowicach.

Tak też będzie w trakcie kolejnych dni. Jutro maturzyści zmierzą się z matematyką.

Egzaminy maturalne potrwają do 29 czerwca. W tym roku zrezygnowano z ustnej formy egzaminu. Maturę ustną zdają tylko ci maturzyści, którzy chcą brać udział w rekrutacji na uczelnię zagraniczną.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad 330 interwencji straży pożarnej po wichurach, które przeszły nad Polską [FOTO]

Trąba powietrzna przeszła przez woj.śląskie! Ogromne zniszczenia w Kaniowie [ZDJĘCIA]

Ponad 600 zakażeń dodatnich w drugim etapie badań przesiewowych prowadzonych w kopalni Zofiówka

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close