Kategorie

Mecz Anglia-Tunezja nudny jak „Moda na sukces”

Futbol najniższych lotów zobaczyliśmy w potencjalnym hicie tego dnia Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. Fragmenty meczu przypominały odcinki „Mody na sukces”, tylko prawdziwi fani tego sportu dostrzegli akcje warte zapamiętania. Faworyt spotkania nie pokazał organizacji i precyzji piłki nożnej z jakiej słynął. Dopiero w 91 minucie Lwy Albionu skonstruowały akcję dającą im wygraną w meczu.

Pierwsza połowa zaczęła się od ataku Anglii. Lingard oddał strzał na bramkę Hassena, ten jednak zdołał ją odbić nogą.

Bramkarz Tunezji skapitulował w 11 minucie, kiedy to Young dośrodkował z rzutu rożnego, z główki uderzał Stones, ale akcje wykończył dopiero Kane. Mieliśmy 1:0 dla Trzech Lwów.

Kolejną składną akcję Anglików zobaczyliśmy w 24 minucie. Ponownie dośrodkowywał Young, Lingard uderzył jednak obok bramki.

11 minut później wyrównała Reprezentacja Tunezji! Rzut karny po faulu Walkera na bramkę zamienił Sassi. Szykowała się niespodzianka!

Pod koniec pierwszej części spotkania o mały włos nie padł gol dla Anglii. Piłka po strzale Lingrada zatrzymała się na słupku.

Statystyki po pierwszej połowie:

Druga połowa zaczęła się od ataku pozycyjnego Tunezyjczyków. Nie zdołali oni jednak zorganizować się na tyle, by zagrozić bramce Anglików.

Nuda – to dobre określenie na to co widzieliśmy od początku drugiej części spotkania. Zauważyli to kibice obu drużyn i na stadionie słychać było głośne gwizdy.

w 68 minucie nastąpiła zmiana w jedenastce Lwów Albionu za Sterlinga wszedł Roshford. Trener Anglików wzmocnił w ten sposób siły ofensywne swojego zespołu.

Po raz drugi Kane! Zapewnił swojej drużynie wygraną i brak blamażu z piłkarskim średniakiem. 2:1 dla Anglii!

Mecz Anglików z Tunezją przypominał Rejs Piwowskiego, nic się nie dzieje, droga na Ostrołękę, takie tam…

Bramki:

11 minuta – Kane

35 minuta – Sassi (rzut karny)