RegionSport

Memoriał im. Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim już jutro [WIDEO]

Już jutro na Stadionie Śląskim rozpocznie się 9. edycja Memoriału im. Kamili Skolimowskiej. Na Śląskim zobaczymy najlepszych lekkoatletów na świecie. Wśród nich złotych medalistów Mistrzostw Europy w Berlinie, między innymi Justynę Święty-Ersetic.

Na pewno damy z siebie wszystko, ale jaki to rezultat przyniesie, to zobaczymy. Na pewno już jesteśmy rozluźnione, ta motywacja jest zupełnie inna, bo wszyscy byli tak naprawdę gotowi na Mistrzostwach Europy. Ale tak jak zapowiadałam – my z dziewczynami, ja mogę powiedzieć śmiało za siebie, zostawimy jutro serducho na bieżni – mówi Justyna Święty-Ersetic, lekkoatletka.

Dziś na Stadionie Śląskim trwały ostatnie przygotowania do imprezy. Kibice będą mogli zobaczyć między innymi rywalizację w biegach, rzucie oszczepem, pchnięciu kulą czy rzucie młotem.

Zobacz także: Dramat w Nowym Chechle! Dzieci nie mogą uczyć się w swojej szkole!

Dramat w Nowym Chechle! Dzieci nie mogą uczyć się w swojej szkole [WIDEO]

My już jesteśmy przygotowani, co było widać na Mistrzostwach Europy w Berlinie, gdzie zawodniczki osiągnęły sukces. Bardzo się z tego cieszymy. Myślę, że Śląsk w tej chwili to już jest mekka polskiej, a nawet światowej, biorąc pod uwagę gwiazdy, które tu startują, lekkoatletyki – mówi Aleksander Matusiński, trener sztafety 4 x 400 m kobiet.

Memoriał im. Kamili Skolimowskiej po raz pierwszy odbędzie się na Stadionie Śląskim.

Każdy ze sportowców, który tu dzisiaj był, mówi, że ten stadion jest niezwykły, że jest jednym z piękniejszych stadionów lekkoatletycznych, jak nie najładniejszy w Europie. To napawa nas tutaj dumą, że ten obiekt taki jest. Zapraszamy wszystkich, 54 tysiące ludzi się tu pomieści. Przyjedźcie, zobaczcie, przeżyjmy te emocje i stwórzmy prawdziwy spektakl – mówi Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego.

Początek imprezy o godzinie 16. Wstęp na Memoriał im. Kamili Skolimowskiej jest bezpłatny.

(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close