RegionSport

Memoriał Kamili Skolimowskiej 2019: Na Stadion Śląski kibice wejdą za darmo!

Na Stadionie Śląskim po raz kolejny odbędzie się Memoriał Kamili Skolimowskiej. W dziesiątej edycji imprezy udział ma wziąć czołówka polskich lekkoatletów.

 

Świętość zrównana z rynsztokiem w Katowicach! TOP 5 Silesia Flesz

-Podoba mi się tutaj bardzo. To jest odnowiony stadion, także bieżnia jest super. Szybko się biega, fajnie się biega, jest przyjemnie, bo jest naprawdę dużo ludzi, jest duże zainteresowanie tym mityngiem i mam nadzieje, że w następnych latach też to będzie organizowane bo mam blisko, nie muszę jechać do żadnej Warszawy ani nigdzie – mówi Ewa Swoboda.

Memoriał Kamili Skolimowskiej 2019 – najlepsi lekkoatleci na Stadionie Śląskim!

-Mam nadzieję, że tak – że tak jak wspominałam tym razem nie będzie 40 tys osób, a znacznie więcej – co najmniej 50 tys. Na pewno będzie znaczna część mojej rodziny, bo jestem z tych okolic i to na pewno da mi to dodatkowego kopa i będzie ostatnim i mocnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata – przyznaje Justyna Święty – Ersetic.

Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim to Impreza Roku! [WIDEO]

Bo jubileuszowa, 10. edycja imprezy nie będzie, jak zazwyczaj, stanowić zakończenia sezonu lekkoatletycznego. W tym roku memoriał odbędzie się 14 września.

Memoriał Kamili Skolimowskiej 2019: Kto powalczy w Kotle Czarownic?

-Lista jest nie do końca zamknięta. Wiadomo, że wszyscy polscy mistrzowie na pewno będą a z zagranicznych będziemy się starali ściągnąć tych najlepszych, którzy przywożą medale. My mieliśmy taką regułę, że po mistrzostwach świata, Europy i olimpiadzie kto zdobył medal, to zapraszaliśmy do siebie. Oni chętnie przyjeżdżali bo wiedzieli, że warto się pokazać. Teraz chcemy zrobić odwrotnie. Wtedy dziękowaliśmy, a teraz chcemy dać trochę wiary, żeby tam powalczyli i mieli te medale – podkreśla Robert Skolimowski, prezes Fundacji Kamili Skolimowskiej.

Wstęp na Memoriał Kamili Skolimowskiej, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie bezpłatny.

-W zeszłym roku przyszło prawie 42 tys osób. W tym roku liczymy, że stadion się zapełni w komplecie. Ten obiekt jest przygotowany tak, żeby robić tu największe imprezy lekkoatletyczne. Aplikujemy o Mistrzostwa Europy w 2024 roku, dlatego teraz robimy memoriały, żeby pokazać, że jesteśmy w stanie zrobić duże imprezy – mówi Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski.

Teraz sportowcy muszą pokazać, że potrafią tu robić dobre wyniki.

(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close