reklama
Silesia Flesz najnowsze informacjeTVS VIDEO

Mężczyzna bił swoje dziecko. Szokujące nagranie trafiło do sieci

Szokujące nagranie na którym mężczyzna bije swoje kilkuletnie dziecko obiegło internet. Na filmie widać jak mężczyzna okłada syna rękoma i używa wulgaryzmów. Sprawą zajmuje się już policja. 

Do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku, ale dopiero w ostatnich dniach sprawa ujrzała światło dzienne. Sprawca został już przesłuchany przez policję, sprawą zajmie się prokuratura.

– Przedwczoraj w godzinach popołudniowych zgłosiła się do nas całkowicie trzecia osoba, która zauważyła film, o którym tutaj wspominamy, w internecie. Zgłosiła się do nas składając zawiadomienie o przestępstwie. Dąbrowscy policjanci w trybie art. 308 kodeksu postępowania karnego wykonali niezbędne czynności zmierzające do przesłuchania świadków, zebrania materiału dowodowego – mówi podkom. Bartłomiej Osmólski, KMP w Dąbrowie Górniczej.

Sprawa jest bulwersująca, a jak podkreślają eksperci – takie znęcanie się nad dzieckiem może w przyszłości w znaczny sposób odbić się na jego psychice.

– Takie zachowanie może wpływać na rozwój społeczny, a nawet rozwój mózgu dziecka. Ponieważ w tym okresie ten mózg dopiero co się kształtuje. Więc i na sferę poznawczą i taką poznawczą może to wpływać w szerokim zakresie – mówi Katarzyna Jasnowska, psycholog, gabinet psychoterapii dr Katarzyny Wybrańczyk.

Ta sprawa ujrzała światło dzienne, ale wiele z nich – nie. A statystyki są szokujące. Według danych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę 79 proc. dzieci i nastolatków przynajmniej raz w swoim życiu doświadczyło przemocy – ze strony rówieśników, bądź dorosłych.

– Z wysoko rozwiniętego w naszym kraju poczucia własności wobec dziecka. Istnieje u nas takie pojęcie jak „władza rodzicielska”, a pojęcie władza od razu kojarzy się z własnością. Dziecko jest moją własnością, mogę je karać, wychowywać, kontaktować się z nim w taki sposób, jak ja sobie życzę. To jest jakby taka baza, podstawa. Baza mentalna – mówi Jolanta Zmarzlik, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

I niestety, jak widać, wielu zapomina, że ma nie tylko „władzę rodzicielską”. Ale także – ogromną odpowiedzialność za wychowanie człowieka.

Autor: Paweł Jędrusik

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button