AlarmRegion

Mężczyzna, który chciał zgwałcić psa zatrzymany przez policję!

Mężczyzna, który w Katowicach chciał prawdopodobnie zgwałcić niewidomego psa został już zatrzymany przez policję. Odrażające sceny rozegrały się w nocy z 6 na 7 października na podwórku przy jednym z domów w dzielnicy Katowic – Janowie.

 

ZOBACZ KONIECZNIE: najnowszy odcinek TOP 5 NEWSÓW TYGODNIA SILESIA FLESZ!


Mężczyzna, który najprawdopodobniej próbował zgwałcić owczarka niemieckiego został zatrzymany przez policję. Przesłuchano go w charakterze świadka.

-Postępowanie prowadzone jest o czyn z artykułu 35 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt, tj. znęcanie się nad zwierzętami (…) Zostały ustalone dane mężczyzny, który wdarł się na teren posesji. Czy zostanie podejrzanym w sprawie wyjaśni prowadzone postępowanie, które znajduje się na etapie początkowym. Wymaga ono wykonania jeszcze szeregu czynności i to dopiero pozwoli ocenić zachowanie tego mężczyzny – mówi Maria Górecka, Prokurator Rejonowy Katowice – Wschód.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do trzech lat więzienia. Przypomnijmy, że o całej sprawie poinformowała właścicielka psa. To ona na terenie swojej posesji w Katowicach późnym wieczorem zauważyła najprawdopodobniej pijanego mężczyznę. Dzień później oglądając nagranie z przydomowego monitoringu odkryła po co wszedł on na teren przydomowego podwórka.

 

ZOBACZ TAKŻE: Przez błąd w działaniu systemu CEPiK możemy stracić ważny dowód rejestracyjny?

 

Wcześniej na ten temat pisaliśmy:

Prawdopodobnie mężczyzna próbował zgwałcić niewidomego psa – owczarka niemieckiego. Do tych szokujących zdarzeń doszło w Katowicach. Mężczyznę, najprawdopodobniej pijanego, na terenie posesji nakryła właścicielka. Wraz z chłopakiem wyrzuciła go z podwórka, ale następnego dnia postanowili sprawdzić co mężczyzna w ogóle tam robił.

CZYTAJCIE RÓWNIEŻ: Nagranie, na którym mężczyzna chce zgwałcić psa zszokowało internet!

Chciał zgwałcić niewidomego psa! Zboczeńca szuka już policja i cały internet!

Na nagraniu z monitoringu widać jak mężczyzna rozpina spodnie i dobiera się do psa. Właścicielka zwierzęcia udostępniła nagranie w sieci. Ruszyła lawina udostępnień. Sprawą zajęła się także policja. Wśród tysięcy internautów, którzy zobaczyli szokujące wideo – był także i sam mężczyzna, uwieczniony na filmie z monitoringu.

Sam jednak nie zgłosił się na policję – ta zapukała do jego domu. To mieszkaniec Mysłowic. Jak podaje portal www.katowice24.info – mężczyzna ma wkrótce usłyszeć zarzuty. Jakie? To zależy od tego, jak czyn zakwalifikuje prokurator. W grę wchodzi znęcanie się nad zwierzęciem lub też nieobyczajne zachowanie się.

Zobacz również: Chorzów ma wreszcie rowery miejskie! 150 rowerów czeka na 15 stacjach


(WZ)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close