KategoriaRegion

Miał 5 kg marihuany. Wartość narkotyków to około 100 tys. zł [WIDEO]

Policja z Częstochowy zatrzymała 35-letniego mężczyznę, który miał ponad 5 kg marihuany. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie, uprawianie i przetwarzanie narkotyków. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Sprawę prowadzi częstochowski wydział kryminalny. Decyzją prokuratora mężczyzna objęty został policyjnym dozorem.

Śledczy z częstochowskiego wydziału kryminalnego, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w środę wkroczyli na nieużytkowany teren w gminie Blachownia. Śledczy odkryli w zaroślach plantację marihuany. Okazało się, że sadzonki w doniczkach oraz suszące krzaki to roślina, której uprawa jest zakazana przez prawo. Wykonane przez śledczych testy wykazały, że to marihuana. Dodatkowo podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez podejrzanego o prowadzenie plantacji, kryminalni znaleźli blisko 5 kg zielonego suszu. I w tym przypadku testy potwierdziły, że to marihuana.

Szacowana wartość rynkowa zabezpieczonych narkotyków to około 100 tys. 35-latek został zatrzymany. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów związanych z nielegalnym procederem. Prokurator objął mężczyznę policyjnym dozorem.

Zobacz także: Wisła: ratownicy, strażacy i policjanci uratowali wychłodzoną 74-latkę

Wisła: Ratownicy, strażacy i policjanci uratowali wychłodzoną 74-latkę

Źródło i foto: KMP Częstochowa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close