KrajRegionWiadomość dnia

Mieszkanie Plus w Katowicach: Ma być mniej, niż 10 zł za m2 [WIDEO]

Mieszkanie Plus w Katowicach – rządowy projekt tanich mieszkań pod najem będzie realizowany w Katowicach Burowcu. Wg. wstępnych wyliczeń, czynsz nie przekroczy 10 złotych za metra kwadratowy.

 

Mieszkanie Plus w Katowicach: Ma być mniej, niż 10 zł za m2

 

Przy ulicy Korczaka w Katowicach Burowcu, gdzie powstać ma modelowe osiedle w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, na razie jest jeszcze pusto. -Z tego ma wyjść obopólna korzyść. Dla tych, którzy będą realizować inwestycje czyli dla potencjalnych inwestorów. Z drugiej strony dla obywateli i mieszkańców, bo będą mieli możliwość taniego najmu czy też taniego najmu z opcją dojścia do własności – mówi o projekcie Mieszkanie Plus Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

 

-Według naszych wyliczeń zakładają zysk na poziomie 10 proc. Ten zysk operatora przedsiębiorcy co wybuduje te mieszkania i jest to możliwe do uzyskania – mówi Tomasz Żuchowski, wiceminister infrastruktury i budownictwa.

 

Mieszkanie Plus to rządowy pomysł dla Polaków, którzy marzą o własnym mieszkaniu. Ceny najmu tych mieszkań zależne będą od miejsca, gdzie powstaną. W województwie śląskim za najem trzeba będzie zapłacić poniżej 10 zł za metr kwadratowy. (Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close