AlarmRegionWiadomość dnia

Mikołów: To było morderstwo? Dwóch zatrzymanych w sprawie śmierci 24-latka. Ciało leżało na torach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ciało 24-letniego mężczyzny, mieszkańca Orzesza znaleziono na torach w okolicy dworca PKP w Mikołowie. Coś, co z początku wyglądało na nieszczęśliwy wypadek, okazało się …celowym działaniem. 24-latek zmarł bowiem nie na skutek potrącenia przez pociąg, a uduszenia!

 

Ciało 24-letniego orzeszanina odnaleziono w sobotę 18 listopada tego roku na torach w pobliżu dworca kolejowego w centrum Mikołowa. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci z mikołowskiej komendy. Ustalono, że 24-latek został potrącony przez pociąg relacji Katowice-Kraków, który przez mikołowską stację przejeżdżał o 5.09. Pojawiło się zasadnicze pytanie, jak młody orzeszanin znalazł się w tym miejscu i jakie były okoliczności zdarzenia.

Coś, co z początku wyglądało na nieszczęśliwy wypadek, okazało się …celowym działaniem. 24-latek zmarł bowiem nie na skutek potrącenia przez pociąg, a uduszenia!(fot.KPP Mikołów)

 

Policjanci zabezpieczyli wszelkie możliwe ślady, a także kilkanaście nagrań miejskiego monitoringu, aby krok po kroku odtworzyć ostatnie godziny życia 24-latka z Orzesza. Także dzięki relacjom świadków, po kilku dniach śledztwa śledczy zatrzymali dwóch mężczyzn: 27-letniego mikołowianina oraz jego 42-letniego kompana.

24-latek z Orzesza uduszony w Mikołowie. Mężczyzna, który go zabił, razem ze swoim kompanem usiłowali upozorować wypadek – potrącenie przez pociąg (KPP Mikołów)

 

Ustalenia śledczych wskazują, że noc z 17 na 18 listopada cała trójka spędziła razem na terenie Mikołowa. Biesiadę zakończyli w rejonie dworca w Mikołowie. Wtedy między 24-letnim mężczyzną a 27-letnim mieszkańcem Mikołowa doszło do nieporozumienia na tle finansowym. 27-latek miał udusić swojego kompana. Następnie postanowił upozorować śmierć 24-latka, układając jego ciało na torach, w czym miał mu pomóc 42-letni mikołowianin.

24-latek z Orzesza uduszony w Mikołowie. Mężczyzna, który go zabił, razem ze swoim kompanem usiłowali upozorować wypadek – potrącenie przez pociąg (KPP Mikołów)

W miejscu zdarzenia przeprowadzono eksperymenty procesowe, który potwierdziły dotychczasowe ustalenia. Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie usłyszeli zarzuty zabójstwa, wywierania wpływu na świadka i utrudniania postępowania karnego. Decyzją Sądu Rejonowego w Mikołowie wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.(WZ/KPP Mikołów)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close