AlarmRegionWiadomość dnia

Mikołów: Tak bawili się w sylwestrowe popołudnie [ZDJĘCIA]. Wandale w rękach policji

W Mikołowie, wandale spowodowali liczne straty, niszcząc między innymi kosze na śmieci, wybijając szyby budynków oraz znacznie uszkadzając jeden z pozostawionych na miejscowym parkingu samochodów, na którego przednią szybę rzucili kilkunasto kilogramowy ozdobny głaz.

 

Trzech mężczyzn w wieku od 18 do 32 lat, zatrzymali policjanci mikołowskiej prewencji tuż po tym, jak w ostatni dzień minionego roku zdewastowali oni między innymi zaparkowaną w centrum miasta osobową Toyotę. Jak się szybko okazało, wszyscy byli nietrzeźwi.

Cała trójka pojawiła się w okolicach mikołowskiego rynku w ostatni dzień grudnia 2017 roku około godziny 17.00. Będąc pod wpływem alkoholu mężczyźni głośno krzyczeli, kopali napotkane po drodze przedmioty i zaczepiali przechodniów. Swoim zachowaniem zwracali uwagę innych osób. Spowodowali też liczne straty, niszcząc między innymi kosze na śmieci, wybijając szyby budynków oraz znacznie uszkadzając jeden z pozostawionych na miejscowym parkingu samochodów, na którego przednią szybę rzucili kilkunastokilogramowy ozdobny głaz.

Mikołów: Tak się bawili w sylwestrowe popołudnie [ZDJĘCIA]. Wandale w rękach policji (fot.KPP Mikołów)
Mikołów: Tak się bawili w sylwestrowe popołudnie [ZDJĘCIA]. Wandale w rękach policji (fot.KPP Mikołów)
Wandale szybko jednak zostali zatrzymani przez policjantów mikołowskiej patrolówki i natychmiast trafili do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało u nich dosyć sporą ilość promili. Cała trójka to znajomi: 31-latek i 32-latek to mikołowianie, najmłodszy zaś, 18-latek to mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego.

W wtorek, 2 stycznia 2018 roku po południu, śledczy przedstawili wandalom zarzuty zniszczenia mienia w czynie chuligańskim. Dwoje z nich przyznało się do winy i złożyło wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Trzeci natomiast odmówił składania wyjaśnień, nie przyznając się do zarzuconych mu czynów. Za swoje „sylwestrowe wygłupy” staną teraz przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

(źródło: KPP Mikołów)

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close