RegionWiadomość dniaZdrowie

Minister Szumowski: Jeszcze w tym tygodniu 1000 przypadków koronawirusa! Śląskie szpitale gotowe?

Szpitale w województwie śląskim przygotowują się na epidemię koronawirusa. Szpital Wojewódzki w Tychach decyzją wojewody śląskiego, będzie pełnił funkcję szpitala zakaźnego. To druga taka placówka po szpitalu rejonowym w Raciborzu.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


Jak poinformował rzecznik tyskiego szpitala do dyspozycji pacjentów będzie 250 łóżek. To właśnie w tym szpitalu znajduje się pacjent chory na koronawirusa. Jak udało nam się ustalić jest to mężczyzna w sile wieku, obywatel Ukrainy.

Od soboty tyski szpital nie przyjmuje już chorych, także kobiet w ciąży, wstrzymana jest też rehabilitacja pacjentów. Obecnie hospitalizowani pacjenci mają zostać przewiezieni do szpitali w okolicznych miastach

– Chodzi o około 150 osób. Albo będą przekazywane do innych szpitali, jeśli nie będziemy mogli ich wypisać do domu ze względu na stan zdrowia, albo jeśli lekarze będą ich w stanie doprowadzić do tak dobrej kondycji, że będą mogli kontynuować leczenie w warunkach ambulatoryjnych, wtedy będą wypisywani do domu – mówi Małgorzata Jędrzejczyk, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach.

Z kolei szpital w Raciborzu jest przygotowany na przyjęcie 300, a w razie konieczności – 400 pacjentów. Do tej pory w całej Polsce odnotowano 156 przypadków zarażenia koronawirusem, wywołującym chorobę COVID 19. Trzy z nich zakończyły się śmiercią pacjentów.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Bytom: Chory na koronawirusa pacjent jest z Tarnowskich Gór. Przebywa w domowej kwarantannie

Epidemia koronawirusa: Granica z Czechami jak twierdza! Służby powstrzymują koronawirus [WIDEO]

Katowice: Koronawirus opustoszył śląskie kościoły. Msze przy niemal pustych ławkach [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close