RegionSport

Mistrz! Mistrz! Mistrz! GKS Tychy Mistrzem Polski w hokeju na lodzie!

Stało się! GKS Tychy obronił tytuł Mistrza Polski! Hokeiści z Tychów na lodzie w Krakowie poczuli się jak u siebie i pokonali Cracovią 2-1, cała serię finałową wygrywając 4-2!

 

Znamy miejsce, skąd odleciało całe województwo śląskie! TOP 5 Silesia Flesz zaprasza na mega-ODLOT!

Tyszanie do Krakowa jechali w komfortowej sytuacji. Po wygranej u siebie, w finale play off prowadzili już 3-2 i do złota brakowało im już tylko jednej wygranej. Nawet, jeśli górą pod Wawelem okazałyby się „Pasy”, to tyszanie decydujący mecz graliby u siebie. Ale takiej konieczności nie będzie!

GKS Tychy pokonał na wyjeździe Comarch Cracovią 2-1. Wyniki otworzyli w pierwszej tercji gospodarze – po trafieniu Adriana Gajora. Pasy jednak długo prowadzeniem się nie cieszyły, bo po kapitalnej akcji wyrównał Mateusz Gościński. Jednak bohaterem spotkania został Jakub Witecki, który zdobył bramkę – jak się okazało – na wagę Mistrza Polski!

Tyszanie – mimo iż walczyli na wyjeździe – mogli czuć się jak u siebie. Po zakończonym spotkaniu razem z zawodnikami GKSu oszalało ponad 1000 kibiców, którzy przyjechali dopingować tyszan w Krakowie!

Złote medale oraz puchar za zdobycie mistrzostwa Polski w sezonie 2018/2019 wręczył drużynie GKS Tychy szef PZHL, Mirosław Minkina.

 

Cracovia i Tychy to już stałe zestawienie finałowych par play off. Dość powiedzieć, że „Kraksa” i GKS rywalizowały w finale ze sobą już 7 razy! Zawsze górą była Cracovia, ale przy ósmym finałowym starciu złote runo zgarnęli wreszcie tyszanie, zdobywając tytuł hokejowego Mistrza Polski! Dzięki temu GKS Tychy będzie polskim reprezentantem w hokejowej Lidze Mistrzów. Cracovia zagra natomiast w Pucharze Kontynentalnym.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
1:0 Adrian Gajor (10:35)
1:1 Mateusz Gościński (19:52)
1:2 Jakub Witecki – Bartosz Ciura (48:32)

 

Comarch Cracovia: Kopriva, (Kowalówka); Kruczek, Charnaok, Turtiainen, Kalinowski, Kapica; Jachym, Jezek, Svec, Domogała, Gajor; Rompkowski, Noworyta, Drzewiecki, Vachovec, Bepierszcz; Musioł, Kisielewski, Kamiński, Zygmunt, Bryniczka.

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Yeronau, Ciura, Klimenko, Komorski, Yafimenka; Górny, Bryk, Gościński, Kogut, Mikhnov; Pociecha, Kotlorz, Sykora, Cichy, Szczechura; Kolarz, Bizacki, Jeziorski, Galant, Witecki.

Sędziowie: Maciej Pachucki – Tomasz Radzik – Patryk Kasprzyk – Sławomir Szachniewicz
Kary: 26min. (Cracovia) – 8min. (GKS)

 

autor: Wojciech Żegolewskistats: GKS Tychy
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close