RegionWiadomość dnia

Muzeum Śląskie powiększy się o kolejne budynki. Ale będzie inaczej [WIDEO]

80 mln zł może kosztować rewitalizacja kolejnych budynków na terenie Muzeum Śląskiego. Północna część dawnej kopalni „Katowice” ma wyglądać inaczej, niż ta już odnowiona.

 

ZOBACZCIE RÓWNIEŻ: Najnowszy SILESIA FLESZ [6.09.2018]

-Będziemy bardziej się starać o zachowanie takiego charakteru industrialnego. To są budynki kompleksu „Bartosz”, kuźni warsztatu i wieży ciśnień. Myślimy o tym, żeby dobudować malutki budynek kubaturowy do wieży ciśnień. Sądzimy, że będzie to dobry punkt wyjścia do jakiejś dodatkowej gastronomii, którą tam chcemy umieścić – mówi Alicja Knast, dyrektorka Muzeum Śląskiego.

Na razie Muzeum nie zdradza szczegółowych planów, bo projekt rewitalizacji jest w fazie przygotowań. Wpływ na to jak będzie wyglądała przestrzeń pomiędzy budynkami mają mieć również mieszkańcy. -Od wczoraj działa ankieta internetowa na stronie muzeum. Wypełnienie trwa chyba 4 minuty. Jest obrazkowa i intuicyjna. Pytamy tam o to, co chcieliby państwo robić na terenie muzeum, w jakim otoczeniu. Po prostu o preferencje jak tam przestrzeń miałaby wyglądać – mówi Wojciech Lesiak, Fundacja Napraw Sobie Miasto.

80 mln zł może kosztować rewitalizacja kolejnych budynków na terenie Muzeum Śląskiego
80 mln zł może kosztować rewitalizacja kolejnych budynków na terenie Muzeum Śląskiego

Swoją opinię można wyrazić również w najbliższą sobotę. W godzinach 10-18 pod wieżą szybu Warszawa II stanie punkt konsultacyjny.
(Łukasz Kądziołka)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close