RegionWiadomość dnia

Muzeum Śląskie zbiera pamiątki związane z hip-hopem. To będzie wystawa klimacie lat 90!

Stare taśmy, puszki po sprayach, czapki z daszkiem, plakaty, zdjęcia, autografy- jeśli hip-hop lat 90′ to Twoja muzyka, możesz zostać współtwórcą wystawy w Muzeum Śląskim.

 

Z zebranych pamiątek powstanie ekspozycja poświęcona historii kultury hip-hopu na Górnym Śląsku. -Wtedy powstawały pierwsze zespoły, pierwsze składy, wtedy ta muzyka dosyć niespodziewanie dla wielu stała się popularna, bo okazało się, że mówi o rzeczach ważnych dla słuchaczy, a dziś po tych 25 latach jest już właściwie częścią mainstreamu i chyba trudno sobie wyobrazić w ogóle scenę muzyczną w Polsce i na świecie bez tego gatunku – podkreśla Bartek Gruchlik, dziennikarz muzyczny.

 

Pomysłodawca wystawy, dyrektor Muzeum Śląskiego przypomina, że kultura hip- hopu to nie tylko muzyka, ale i taniec, teksty, graffiti, a przede wszystkim- styl życia. –Bardziej, niż te pamiątki ważne są historie, które się z nimi wiążą. Coś co będzie nie do końca atrakcyjne wizualnie, albo nie będzie widać tej historii za tym, na pewno wiąże się z historią osoby, która zachowała to w swojej szufladzie, bo było to dla niej ważne – mówi Alicja Knast, dyrektor Muzeum Śląskiego.

Każdy, kto chciałby włączyć się w zbiórkę proszony jest o kontakt mailowy z muzeum do końca sierpnia. Otwarcie wystawy i towarzyszące mu wydarzenia, jak na przykład warsztaty taneczne, zaplanowano na początek przyszłego roku.
Martyna Mikołajczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close