RegionWiadomość dnia

Mysłowice: Dariusz Wójtowicz pokonał Wojciecha Króla i został prezydentem miasta

Dariusz Wójtowicz wygrywa II turę wyborów samorządowych w Mysłowicach. To, co nie udało się mysłowickiemu radnemu 4 lata temu – teraz powiodło się, chociaż z innym kontr-kandydatem w II turze. Dariusz Wójtowicz został nowym prezydentem Mysłowic.

 

Akcja #niePiSzęsię i choinki za gazety, czyli najnowsze wydanie TOP 5 NEWSÓW SILESIA FLESZ

To, że Mysłowice będą miały nowego prezydenta – wiadomo już od 2 tygodni. Do II tury wyborów nie wszedł bowiem dotychczasowy prezydent miasta, Edward Lasok. Znaleźli się w niej za to bezpartyjny Dariusz Wójtowicz i poseł PO startujący z ramienia Koalicji Obywatelskiej, Wojciech Król.

W wyborach na prezydenta miasta lepszy okazał się ten pierwszy. Dariusz Wójtowicz wygrał różnicą 8 punktów procentowych. Jak podała Miejska Komisja Wyborcza w Mysłowicach, w II turze wyborów samorządowych, Dariusz Wójtowicz dostał dokładnie 15 414 głosów, co przekłada się na 54,16 proc. poparcia. Na Wojciecha Króla zagłosowało 13 046 osób, co dało poparcie rzędu 45,84 procent

Wyniki pierwszej tury dla wielu były zaskoczeniem – bo dotychczas urzędujący prezydent Edward Lasok nie wszedł do Ii tury, gromadząc zaledwie 11,5 procenta głosów. I turę wygrał Wójtowicz, z ponad 36-procentowym poparciem, tuż za nim był Król, gromadząc ponad 32 procent głosów. Wyniki pierwszej tury nie wskazywały więc zdecydowanego kandydata. Obaj – i Wojciech Król i Dariusz Wójtowicz – wzięli udział w Debacie Prezydenckiej Mysłowice w TVS.

Dariusz Wójtowicz, który wygrał wybory i został nowym prezydentem Mysłowic, jest w mieście radnym już od pięciu kadencji. Założył także klub radnych „Wspólnie dla Mysłowic”. Rządzenia miastem jednak mu to nie ułatwi, bo jego stowarzyszenie zdobyło tylko 4 mandaty radnych. W kampanii wyborczej obiecywał restrukturyzację zadłużenia Mysłowic, wprowadzenie realnych budżetowych oszczędności, a jako przykład – sam sobie, jak zadeklarował podczas debaty w TVS – obniży pensję prezydenta miasta.

-Dziękuje Wam Mysłowiczanie! Pozwoliliście mi objąć Urząd Prezydenta! Przed nami wielkie wyzwania i ciężka praca, aby wyciągnąć Mysłowice z długów i problemów organizacyjnych. Jednak pierwszą moją decyzją będzie pomoc bezbronnym i chorym zwierzętom z likwidowanego Schroniska TOZ – napisał na swoim profilu na FB Dariusz Wójtowicz, nowy prezydent Mysłowic.

 

Do wyników II tury wyborów prezydenckich w Mysłowicach odniósł się również Wojciech Król:

Dziękuję za Wasze głosy i Waszą wiarę w miasto przyjazne rodzinie. Pamiętajcie o tym, że jesteśmy jedną drużyną – mamy 10 mandatów w Radzie Miasta i radną Sejmiku. Wszyscy będziemy pracować na rzecz lepszych Mysłowic. Pamiętajcie, że mimo różnic – miasto jest naszym wspólnym dobrem i wszyscy jesteśmy tak samo odpowiedzialni za Mysłowice? Gratuluję zwycięstwa Dariuszowi Wójtowiczowi

Odchodzący ze stanowiska prezydenta Mysłowic Edward Lasok rządził miastem przez dwie kadencje, od 2010 roku. W poprzednich wyborach w Ii turze pokonał właśnie Dariusz Wójtowicza.
(WZ)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close